CPU Miner

CPU Miner چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، CPU Miner یک برنامه نرم افزاری است که برای استخراج ارزهای دیجیتال روی یک پردازنده یا CPU استفاده می شود. برخی از ارزهای دیجیتال به استفاده از واحد پردازش مرکزی (CPU) برای استخراج همراه با برنامه های نرم افزاری مربوطه نیاز دارند.

نرم افزارهای مختلفی وجود دارند که امکانات متنوعی را ارائه می دهند. Miner ها دو گزینه در دسترس دارند: یا به صورت انفرادی Mining انجام دهند یا به یک استخر Mining بپیوندند تا شانس خود را برای دریافت پاداش افزایش دهند. به شدت توصیه می شود به استخری بپیوندید که در آن می توانید با افراد دیگر استخراج کنید و سود را به اشتراک بگذارید.

CPU Miner چگونه کار می کند؟

CPU Miner فرآیند استفاده از رایانه برای انجام محاسبات پیچیده بر روی بلوک های داده است که شبکه بلاک چین را در حال اجرا نگه می دارد. به عبارت ساده، این شامل یک کامپیوتر است که به طور مکرر توابع Hash را اجرا می کند تا زمانی که نتیجه درست پیدا شود. Miner برای هر بلوک داده پاداشی به شکل coin دریافت می کند.

Miner ها باید محاسبات پیچیده را با استفاده از سخت افزار خود حل کنند تا پاداش دریافت کنند. از آنجایی که رقابت زیاد است، استفاده از ابزارهای کارآمد برای شرکت کنندگان مفید است. اینجاست که GPU Mining وارد می شود.

CPU، GPU و ASIC Mining

در سال‌های اولیه ارزهای دیجیتال، تنها CPU Mining در دسترس کاربران بود. با این حال، از آنجایی که استخراج Crypto، به خصوص بیت کوین، دشوارتر از قبل شده است، Miner ها تمرکز خود را به GPU Mining و Application-Specific Integrated Circuit (ASIC) معطوف کرده‌اند. علاوه بر این، پس از هر نصف کردن، پاداش BTC تا 50٪ کاهش می یابد. بنابراین، استفاده از دستگاه‌های Mining بیشتر از تعداد معدودی سودمند است.

یکی از تفاوت های اصلی بین CPU Mining و GPU این است که GPU ها می توانند بلوک ها را سریعتر از CPU تکمیل کنند. در حالی که CPU ها در گذشته می توانستند به طور سودآوری Mining کنند (مثلاً در روزهای اولیه بیت کوین)، افزایش سطح دشواری استخراج سودآور با CPU را دشوار کرده است، حتی اگر برق رایگان داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا