Cloud Mining

Cloud Mining چیست؟

استخراج (Mining) ارزهای دیجیتال، به طور کلی، تمرین استفاده از سخت افزار کامپیوتر برای انجام کارهای محاسباتی لازم برای ایمن سازی عملکرد یک بلاکچین در ازای پاداش هایی است که توسط شبکه در کوین های تازه ایجاد شده پرداخت می شود.

بین Miner های ارزهای دیجیتال در هر بلاکچین رقابت خاصی وجود دارد: موفقیت آنها به کارایی تجهیزات Mining آنها بستگی دارد. مهمترین ویژگی یک دستگاه Mining، قدرت محاسباتی یا Hashrate آن است ، تعداد Hash هایی که می تواند در ثانیه محاسبه کند، که معمولاً بر حسب GH/s یا TH/s اندازه گیری می شود.

با این حال، حتی قوی‌ترین دستگاه ASIC که می‌تواند ده‌ها Terahash در ثانیه را محاسبه کند، اگر مقدار نامتناسبی از توان

الکتریکی را برای انجام این کار صرف کند، کارآمد نخواهد بود و به سود Miner تغذیه میشود. این باعث می شود بهره وری انرژی دومین عامل کلیدی باشد.

ملاحظات دیگر نیاز به خنک کردن دستگاه‌های Mining دکل است که در حین کار گرمای زیادی تولید می‌کنند، بنابراین مقداری هزینه برق اضافی برای حذف آن گرما از سیستم مورد نیاز است.

علاوه بر این موارد کلیدی، بسیاری از عوامل دیگر هنگام تعیین کارایی کلی یک راه اندازی Mining نقش دارند. برای طراحی یک عملیات استخراج رمزنگاری به‌خوبی بهینه شده، باید مهارت‌های مهندسی نرم‌افزار و سخت‌افزار پیشرفته یا دریافت خدمات یک مهندس واجد شرایط، که هر Miner توانایی پرداخت آن را ندارد، داشته باشد.

Cloud Mining به عنوان پاسخی برای این مشکل ظاهر شد. شرکت‌های Cloud Mining ، تجهیزات استخراج رمزنگاری اختصاصی را در مکان‌هایی با برق نسبتاً ارزان و آب و هوای اغلب سرد راه‌اندازی می‌کنند (که نیاز به سیستم‌های خنک‌کننده مصنوعی را کاهش می‌دهند) و تلاش قابل توجهی را برای بهینه‌سازی راه‌اندازی کلی انجام می‌دهند. سپس بخش هایی از قدرت Hash خود را از طریق قراردادهای به اصطلاح Mining به مشتریان راه دور اجاره می دهند.

این ترتیب به Miner های مقیاس کوچک اجازه می دهد تا از کارایی راه اندازی ارائه دهنده Cloud Mining توسط پروکسی استفاده کنند. در همان زمان، ارائه دهنده برخی از خطرات مرتبط با نوسانات بازار ارزهای دیجیتال را به مشتریان خود منتقل می کند. آنها همچنین می توانند عملیات خود را سریعتر گسترش دهند، زیرا مشتریان با خرید قراردادهای Mining ، به نوعی سود استخراج را به آنها اعتبار می دهند که در غیر این صورت در طول زمان پخش می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا