Coinbase

Coinbase چیست؟

برخی از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) قابل استخراج هستند، به این معنی که به هر کاربری اجازه می دهند تا قدرت محاسباتی خود را برای ایمن کردن عملکرد Coin سهیم کند. استخراج‌کنندگان این کار را با جمع‌آوری آخرین تراکنش‌های انجام‌شده در شبکه، بسته‌بندی آن‌ها در بلوک‌ها، ایمن‌سازی این بلوک‌ها با هش‌های رمزنگاری و افزودن آن‌ها به انتهای بلاک چین انجام می‌دهند.

از آنجایی که این فرآیند شامل هزینه برق و بهره برداری از تجهیزات تخصصی است، Mining توسط شبکه با گنجاندن یک تراکنش ویژه در هر بلوک جدید تشویق می شود که مقدار مشخصی از Coin های جدید استخراج شده، یعنی Coin های ایجاد شده را برای شخص یا سازمان ارسال می کند. آن بلوک را استخراج کرده است. این تراکنش، تراکنش تولید (Generation Transaction) نامیده می شود و Coin های موجود در آن، Coinbase بلوک هستند.

بیت‌کوین و بسیاری از Coin های قابل استخراج دیگر از مدل خروجی‌های تراکنش خرج نشده (UTXO) استفاده می‌کنند: هر تراکنش شامل ورودی و خروجی است و Coin هایی که در آدرس‌ها ذخیره می‌شوند، موجودی واقعی نیستند، بلکه مجموعه‌ای از خروجی‌های تمام تراکنش‌های قبلی به این آدرس هستند. در این زمینه، Coinbase ورودی تراکنش تولید است که خروجی آن به همان میزان برای Miner ارسال می شود.

Coinbase بیت کوین در زمان راه اندازی شبکه آن 50 BTC بود. این مقدار تقریباً هر چهار سال یکبار نصف می شود و تا نوامبر 2020 برابر با 6.25 Coin است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا