Client

Client چیست؟

در علم کامپیوتر، Client به یک نرم افزار یا سخت افزار (یا فردی که از چنین ابزارهایی استفاده می کند) گفته می شود که در یک رابطه Client-Server به سرور یا در محیط peer-to-peer به بقیه شبکه متصل می شود. این به کاربران نهایی اجازه می دهد تا از راه دور با سایر نهادها از طریق اینترنت تعامل داشته باشند.

در صنعت ارزهای دیجیتال، از Client نرم افزاری برای اتصال به شبکه بلاک چین و تعامل با آن استفاده می شود. به عنوان بخشی از عملیات خود، Clientبا node های دیگر در شبکه ارتباط برقرار می کنند.

Client ارزهای دیجیتال در موارد استفاده متعددی به کار گرفته می شوند. یکی از این موارد برای ماینرها است، نرم افزاری که عملکرد تجهیزات استخراج کاربر خود را مدیریت می کند و هش های محاسبه شده را به شبکه بلاک چین مخابره می کند.

مثال دیگر کیف پول است که به کاربران اجازه می دهد کوین ها و توکن های ارزهای دیجیتال را واریز، ذخیره، ارسال، دریافت و برداشت کنند. اینها اغلب با رابط های کاربری گرافیکی کارآمد (GUI) ارائه می شوند که به کاربران نسبتاً ساده نیز اجازه می دهد تا به راحتی سرمایه های رمزنگاری خود را مدیریت کنند.

همچنین Block Explorer (کاوشگران بلوک) وجود دارند که برای دسترسی به داده های بلاک چین، مانند Block Height، نرخ هش فعلی (Current Hashrate)، حجم کل تراکنش (Transaction Volume) و تراکنش های فردی (Individual Transaction) و موارد دیگر در قالبی که به راحتی توسط انسان قابل خواندن باشد، استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا