Burn/Burned

Burn/Burned چیست؟

توکن‌ها یا coin های رمزارز زمانی Burn/Burned می‌شوند که به‌طور دائم به‌طور عمدی از عرضه در گردش خارج شوند، برخلاف دارایی‌هایی که در تصادف از دست می‌روند، مانند ارسال ناخواسته به آدرسی بدون مالک یا از دست دادن دسترسی به کیف پولی که در آن قرار دارند.

Burn/Burned توکن معمولا توسط تیم توسعه دهنده پشت یک دارایی ارز دیجیتال خاص انجام می شود. این کار را می‌توان به روش‌های مختلفی انجام داد، معمولاً با ارسال coin ها به یک به اصطلاح «eater address» که موجودی فعلی آن به صورت عمومی در بلاکچین قابل مشاهده است، اما دسترسی به محتویات آن برای هیچ کس در دسترس نیست.

عمل Burn ممکن است شامل توسعه دهندگان پروژه باشد که توکن‌ها را از بازار پس بخرند یا بخش‌هایی از عرضه را که قبلاً در دسترس آنها بوده را Burned .

Burn را می توان با اهداف مختلفی در ذهن انجام داد، اما اغلب برای اهداف کاهش تورم استفاده می شود، کاهش عرضه در گردش باعث افزایش قیمت دارایی می شود و معامله گران و سرمایه گذاران را برای مشارکت تشویق می کند.

یکی دیگر از موارد استفاده مهم برای Burn/Burned توکن، حفظ قیمت استیبل کوین است (ارزهای رمزپایه که ارزش آنها با دارایی دیگری مانند دلار آمریکا مطابقت دارد) با Burn یا ضرب توکن های جدید در صورت لزوم، مقام کنترل کننده می تواند بر قیمت دارایی تأثیر بگذارد تا در سطح تقریباً ثابتی باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا