Cold Wallet

Cold Wallet چیست؟

Cold Wallet، کیف پول های رمزنگاری هستند که در صورت عدم استفاده به اینترنت یا شبکه های ناامن دیگر متصل نیستند. این کار برای ایجاد یک لایه امنیتی اضافی نسبت به Hot Wallet گسترده‌تر ارائه می‌شود، که Software Wallet هستند که در رایانه محلی کاربر ذخیره می‌شوند یا از سرورهای ارائه‌دهنده خدمات از طریق رابط وب‌سایت قابل دسترسی هستند.

Cold Wallet توسط تک تک کاربران ارزهای دیجیتال به عنوان روشی مقرون به صرفه و نسبتا ساده برای عایق بندی وجوه رمزنگاری خود در برابر هک های تهدید، Phishing و سایر عوامل حمله که ممکن است منجر به از دست دادن دائمی Coin ها شود، استفاده می شود.

آنها حتی با کسب و کارهایی که حافظ وجوه مشتریان خود هستند، مانند صرافی های ارزهای دیجیتال، بیشتر مورد تقاضا هستند. با ذخیره Coin هایی که به ده ها یا حتی صدها هزار کاربر به صورت متمرکز تعلق دارند، این مشاغل به اهداف بسیار فریبنده ای برای هکرها تبدیل می شوند و جداسازی فیزیکی بیشتر ذخایر از اینترنت تنها راه مطمئن برای محافظت در برابر حملات است.

Cold Wallet در اشکال مختلفی وجود دارند که دو مورد از محبوب ترین آنها Paper Wallet و Hardware Wallet است.

Paper Wallet یک تکه کاغذ است که Public address (آدرس عمومی) و Private key (کلید خصوصی) کیف پول روی آن چاپ شده است. آدرس عمومی برای دریافت ارز دیجیتال و کلید خصوصی برای دسترسی به وجوه ذخیره شده و ارسال آنها استفاده می شود. Paper Wallet اغلب با Code های QR عرضه می‌شوند که می‌توان آن‌ها را با گوشی هوشمند برای سهولت استفاده اسکن کرد.

Hardware Wallet یک وسیله الکترونیکی است که برای دسترسی به آن باید به صورت فیزیکی به رایانه وصل شود. این موارد می‌تواند از اختراعات خانگی آماتور گرفته تا دستگاه‌های تجاری در دسترس مصرف‌کننده (اغلب به شکل یک USB یا drive) تا راه‌حل‌های اختصاصی طراحی شده توسط مهندسان حرفه‌ای برای سفارش باشد.

از دیگر انواع Cold Wallet کمتر محبوب می توان به کارت های هوشمند و حتی Sound Wallet اشاره کرد که کلیدهای خصوصی را به شکل صدا بر روی سی دی یا صفحات vinyl ذخیره می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا