Bakers

Bakers چیست؟

Baking فرآیندی است که Tezos برای الحاق بلوک‌های جدید تراکنش‌ها به بلاکچین خود از آن استفاده می‌کند. این یک سیستم اثبات سهام است که در آن Bakers برای هر بلوکی که bake می‌شود، پاداش دریافت می‌کنند، به همان مفهومی که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در نهایت برای کشف بلاک‌های جدید پاداش دریافت می‌کنند.

یک Baker اگر تعداد فهرست های بیشتری داشته باشد، احتمالاً یک بلوک را bake میکند.

حساب‌ها باید به‌عنوان نماینده ثبت شوند تا در فرآیند baking شرکت کنند، و در واقع می‌توانند از طرف افراد دیگری که 10000 مورد نیاز XTZ را ندارند، bake کنند.

Baking را می‌توان به عنوان عمل اعتبارسنجی تراکنش‌های شبکه Tezos تعریف کرد: این عمل اعتبارسنجی برای proof-of-work blockchains مانند بیت‌کوین استخراج نامیده می‌شود، در حالی که اعتبار برای proof-of-stake blockchain مانند EOS نامیده می‌شود.

برای تلاش‌هایی که در مورد اعتبارسنجی تراکنش‌ها و همچنین ایمن کردن شبکه‌ها انجام می‌شود، Bakers در نهایت توکن‌های Tez یا XTZ را به دست می‌آورند.

Tezos یک پلتفرم برای قراردادهای هوشمند و همچنین برنامه های غیرمتمرکز است که به نام DApps شناخته می شوند.

DPoS الگوریتمی است که امکان استخراج مجازی را به جای استخراج فیزیکی فراهم می کند. استخراج مجازی بسیار راحت تر و همچنین انرژی بسیار کارآمدتر است.

Baking در اصل عمل امضا و انتشار بلوک‌های جدید در بلاکچین Tezos است، و برای انجام این کار با دریافت 10000 XTZ باید یک نماینده واجد شرایط باشید. پس از انجام این شرط، هر کاربر می تواند Bakers یا ظهرنویس (کسیکه حق امضا دارد) شود.

Bakers برای کارشان 16 XTZ در هر بلوک جایزه دریافت می کنند.

از سوی دیگر، تایید کننده ها (ظهرنویس) افرادی هستند که بلوک را پس از bake تأیید می کنند و بررسی می کنند که آیا همه چیز به درستی انجام شده است یا خیر. آنها 2 XTZ می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا