اخباربازارهای سرمایه

اروپایی ها ارز های دیجیتال را گزینه ای مناسب برای پس انداز میدانند

در جریان تحقیقات اخیر بیت مکس(BitMEX) که خود یک بستر معاملاتی مطرح در حوزه مالی ارز های دیجیتال  است. داده ها نشان میدهد که اروپایی ها از دسته کاربرانی هستند که نسبت به سرمایه گذاری ارز های دیجیتال خوش بین اند. با این که فعالیت در این حوزه ریسک های خاص خود را دارد. اما تعداد زیادی از اروپایی ها بستر معاملاتی دیجیتال را برای سرمایه گذاری و پس انداز مناسب میدانند.

گروه تحقیقات و توسعه Kantar با مطالعه و آنالیز نمودار های مفسر سرمایه گذاری در سال میلادی 2022 و همچنین برگزاری نظر سنجی در این خصوص در 14 بازار اروپا با جامعه 3000 نفری از پاسخ دهندگان به این نتیجه رسید که ارز های دیجیتال از دید شهروند های اروپایی بستر هایی مناسب سرمایه گذاری و پس انداز بود.

در ادامه

در این نظر سنجی به اندازه 55 درصد از مشارکت کنندگان تایید کردند که عضو خانواده مالی کریپتوکارنسی هستند. و در این بخش فعالیت میکنند. در این میان 70 درصد اعضای پاسخ دهنده نظراتی مثبت، مبتنی بر اهمیت و کاربرد ارز های دیجیتال در رفع نیاز ها عنوان کردند. در ادامه این نظر سنجی قریب به 61 درصد از اعضا نیز از دانش کریپتوکارنسی بهره مند بودند. و آگاهی های لازم را به ویژه در بخش انتخاب سبد سرمایه گذاری متنوع داشتند.

علاوه بر این در این مطالعات، از هر 5 نفر اروپایی 3 نفر ارز های دیجیتال را آماده رشد 50 درصدی خواندند. و بعد در ادامه این تحقیق عنوان شد که قریب به 80 درصد از تراکنش های کاربران فعال در فضای مالی دیجیتال در مبالغ بالای 1000 دلار و بالاتر از آن است.

مدیر ارشد بازاریابی بیت مکس (CMO)، میشل برتاکو(Michele Bertacco)،در این خصوص توضیح داد:

هدف از برگزاری این نظر سنجی کاوش در خصوص عقاید و طرز تفکر و رویکرد سرمایه گذاران است.

وی در ادامه با مشاهده گزارش های حاصل از نظر سنجی فوق گفت که با استناد به نتایج به دست آمده میتوان این گونه برداشت کرد که سرعت پذیرش کریپتوکارنسی بالا است. و احتمالا این دارایی ها خیلی سریع تر از موعد مورد انتظار کارشناسان اقتصادی توسعه و پذیرش جهانی پیدا میکند.

در ادامه

در نظر سنجی دیگری بر روی کاربرانی که در حوزه مالی کریپتوکارنسی فعالیت نمیکنند. مشاهده شد که آنان به شدت نگران تورم و وضع مقررات جدید از سمت دولت ها هستند. و گزارش های این تحقیق نشان میدهد که حجم عمده ای از کاربرانی که از شروع سرمایه گذاری در بازار مالی کریپتوکارنسی امتناع می ورزند. به دلیل عدم دانش و مهارت لازم در این حوزه است.

و بعد عده زیادی از کاربران هستند که در پلتفرم هایی که ارز دیجیتال هدیه میدهند شرکت میکنند. و انگیزه مضاعف میگیرند. تا بیشتر کار کنند.

منبع:cointelegraph

مطالب بیشتر:


24.3 میلیون دلار برای ساخت دنیای طبیعی بازی Untamed Planet
بانک مرکزی ایران تا چند ماه دیگر ارز دیجیتال ملی را آزمایش میکند
صرافی بایننس اسپانسر تیم ملی آرژانتین در سال 2022
خرید و فروش املاک به طور مستقیم با بیت کوین در پرتغال/خرید ملک با بیت کوین
ویتالیک بوترین یک میلیون دلار سرمایه در اختیار دوج کوین قرار داد
ارزش ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاران خرد با سرمایه گذاران بزرگ تفاوت دارد

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx