اخباراخبار بیت کوین

فروش سهام تسلا و ارتباط آن با تغییر نرخ بیت کوین

با افزایش رشد فشار اقتصادی بر جوامع تاثیر آن بر شرکت تولید کننده خودرو برقی تسلا نیز مشاهده میشود. این کمپانی که مدیر عامل آن یعنی ایلان ماسک که خود دومین فرد ثروتمند جهان است هم اکنون در سرعت فروش خودرو ها خود دچار مشکل شده است. این در حالی است که ایلان ماسک با چالش دسترسی به باتری های لیتیومی نیز رو به رو است.

این قطعه از بخش های مهم ماشین های برقی است که بسیاری از تولید کننده ها را دچار مشکل کرده است.

چالش های ایلان ماسک

بر اساس گزارش منتشر شده از یوتودی دسترسی کم به باتری های لیتیومی ممکن است ایلان ماسک را وادار به تجدید نظر در خصوص برنامه عرضه خودروی 25 هزار دلاری خود کند. این موضوع عاملی دیگر در افت مجدد فروش شرکت تسلا باشد.

طبق گزارشی که گلوبال‌ دیتا منتشر کرده است کمبود باتری های لیتیومی از کمبود مواد معدنی یون لیتیوم نشات میگیرد. که تولید کننده ها دسترسی درستی به مواد اولیه ندارند.

از طرفی متقاضیان خرید خودرو های سبز در دنیا روند افزایشی دارد. با این حساب میتوان در این خصوص کمبود باتری های لیتیومی را متصور شد. که احتمالا عاملی دیگر برای افزایش قیمت این خودرو ها به حساب می آید.

افزایش قیمت عاملی مهم برای کاهش تمایل خریداران خودرو های برقی شود. حال در این میان کمپانی های رقیب که اکثرا از کشور چین هستند نباید نادیده گرفت.

این یعنی تسلا که خود یکی از کمپانی های تولیدات این دست محصولات است. باید هرچه زودتر با چالش پیش رو فائق آید. تا در ادامه بتواند خود را روی پا نگه دارد.

با بررسی دقیق تر. در خصوص تامین مواد اولیه مورد نیاز از سمت نهاد های مرتبط. گزارشاتی. از وجود این دست از منایع منتشر شده است. کشور هایی نظیر استرالیا. آرژانتین. بولیوی. چین،. برزیل. زیمبابوه و پرتغال  به عنوان دارندگان این مواد معدنی. در مقدار بالا معرف شده اند.

هم اکنون که بازار کمبود باتری های لیتیوم دار را احساس کرده. زمان مناسبی برای تهیه مواد اولیه و تولید آن ها نیست. چون برای تهیه و تبدیل مواد اولیه خام و تبدیل آن به حالت مورد نیاز به جهت استفاده در باتری های لیتویم دار تقریبا دو تا چند سال زمان لازم است.  این مدت زمان مورد نیاز قطعا بر روی قیمت این سته از محصولات تاثیر گذاشته و بازار را به سمت رکورد هدایت میکند.

بیت کوین و ارتباط آن با چالش های پیش روی تسلا

ایلان ماسک یکی از سرمایه گذاران و نهنگ های حوزه مالی کریپتوکارنسی است. بر اساس اظهارات  این سرمایه دار مبلغ بالایی از بیت کوین درون والت شخصی ایلان ماسک موجود است.

اگر تسلا نتواند به نیاز مشتریان خود پاسخ دهد و چالش کمبود باتری ها گریبان گیر این شرکت تولید کننده خودرو های برقی شود احتمالا مشتریان شرکت های چینی را به تسلا ترجیح میدهند.

با این حساب ایلان ماسک که پیشتر حرفه خود و اصل هدف خود را تمرکز بر روی خودرو سازی تسلا معرفی کرده و در مورد سرمایه گذاری های او و تاثیرات مکرر او بر بازار کریپتوکارنسی آن را چیزی برای شوخی و خنده عنوان میکند. پیش بینی میشود که برای پابرجا ماندن تسلا ایلان ماسک مجبور به فروش مقدار هنگفتی از بیت کوین های خود شود.  و این موضوع خود به تنهایی حرکت یک نهنگ سرمایه گذار و احتمالا افت ارزش بیت کوین در آینده را روایت میکند.

مطالب بیشتر:

کدام پلتفرم ارز های دیجیتال به محیط زیست آسیب میزند؟
متن قانون ساماندهی ارز های دیجیتال ظرف مدت 2 ماه آتی نهایی میشود.
چینی ها به فعالیت ادامه میدهد/ ممنوعیت ارز دیجیتال در چین
بیت کوین حرام است/ارز دیجیتال از دید علمای اندونزی حرام است.
به روز رسانی تپروت بیت کوین با موفقیت انجام شد

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx