اخباراخبار جهان

توسعه کیف پول Chivo و راه اندازی 1500 دستگاه خودپرداز بیت کوین در السالوادور

السالوادور به عنوان نخستین کشوری که بیت کوین را به عنوان یک مناقصه قانونی پذیرفت. این کشور به تازگی با راه اندازی کیف پول ارز دیجیتال داخلی خود به نام Chivo در نظر دارد تا گام ها توسعه این دارایی را بلند تر بردارد. و از طریق آن بتواند به بخشی از چالش های انتقال دارایی در سطح کشور پاسخ دهد.

السالوادور قصد دارد تا با توسعه کیف پول Chivo تراکنش های بیت کوین را با بیشترین سرعت، در لحظه به تایید برساند. علاوه برآن کارمزد ها و در ادامه مشکلات مقیاس پذیری بیت کوین را به واسطه این کیف پول کاهش دهد.

زمانی که السالوادور بیت کوین را به عنوان دارایی رسمی خود معرفی کرد کیف پول Chivo به اندازه 2.1 میلیون نصب فعال را از آن خود کرد. انتظار میرود تا پایان سال جاری تقریبا 75 درصد از جمعیت السالوادو را فراگیرد.

هم اکنون السالوادور تا پذیرش کامل این ارز به عنوان دارایی رسمی کشور فاصله زیادی دارد. چون مشکلاتی سیستمی و کمبود بودجه هم اکنون گریبان گیر این کشور است. هم اکنون در السالوادور 4 میلیون کاربر از بیت کوین استفاده میکنند.

السالوادور برای حل مشکلات بیت کوین تلاش میکند تا با زیرساخت AlphaPoint و در ادامه با توسعه کیف پول دیجیتال Chivo استفاده از دارایی بیت کوین را در مورد بیشتر در کشور توسعه دهد. تا مردم بتوانند از بین کوین در پرداخت های روزمره، مالیات ها، قبوض و… از این دارایی استفاده کنند.

نجیب ابوکیله در این خصوص میگوید:

پروژه کیف پول Chivo میتواند با اهداف خود سهولت را در نظام مالی دیجیتال ایجاد کند.

علاوه بر آن قصد داریم به روزی 1500 عدد دستگاه خودپرداز بیت کوین را در کشور مسقر کنیم. تا خدمات مالی با سهولت بیشتری به کاربران ارائه شود.

هم اکنونبا طرح زیرساختی AlphaPoint تلاش میکنیم که پشتیبانی کامل را از وب سایت ها وکنسول های اداری دولت به عمل آوریم.

ایگور تلیاتنیکوف(Igor Telyatnikov) بنیان گذار آلفاپوینت در این خصوص میگوید:

رئیس جمهور ابوکیله با قبول بیت کوین به عنوان دارایی رسمی کشور السالوادور را از نظر تکنولوژی چند سال جلو انداخت. و همین موضوع باعث شد تا در در سطح جهانی به عنوان یک کشور پیشرو باشد.

ما خوشحالیم که در این مسیر به السالوادور کمک کنیم. و در خصوص مقیاس پذیری تمامی کمک های لازم را ارائه خواهیم کرد.

 

هم اکنون السالوادور به دنبال ایجاد کاربرد بیشتر برای بیت کوین،است. این دولت در حال بررسی امکان وام های بیت کوین با نرخ بهره پایین تر است.

منبع:cointelegraph

مطالب بیشتر:


رئیس جمهور السالوادور پس از سقوط بازار بیت کوین رابه سبد خرید خود افزود(در تب جدید مرورگر باز می شود )
به گفته رییس جمهور السالوادور در سال 2022 دو کشور دیگر بیت کوین را میپذیرند(در تب جدید مرورگر باز می شود )
با کاهش قیمت بیت کوین السالوادور ضرر 15 درصدی را تجربه کرد(در تب جدید مرورگر باز می شود )

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx