اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

ازبکستان با هدف بهبود معاملات مالی دیجیتال لایحه نظارتی جدیدی را امضا میکند

ازبکستان با صدور لایحه ای جدید در خصوص قوانین دارایی های دیجیتال که به تازگی توسط رئیس جمهور ازبکستان، شَوکت میرضیایف (Shavkat Mirziyoyev) امضا شد چار چوب های نظارتی گسترده تری را بر ارز های دیجیتال و فعالیت های این گروه از دارایی های نوین را گسترش میدهد.

ازبکستان در توضیح به لایحه ای که اخیرا امضا شد. گفت که این لایحه با هدف توسعه و بهبود فناوری های دیجیتال و ایجاد بستر مناسب معاملاتی ایجاد شد. که با استفاده از این لایحه میتوان این گونه توقع داشت. که فضا و بستر مطلوب تری برای توسعه فناوری های دیجیتال و فعالیت های حوزه های دیجیتال به دست می آید.

طبق مستندات خبرگزاری Forklog بر اساس این لایحه نهاد های نظارتی موظف هستند تا با سیاست های جدید نظارتی تطبیق پیدا کنند. و فعالیت های خود را در این راستا ادامه دهند. تا بتوان از حقوق سرمایه گذاران دفاع کنند. علاوه بر آن این لایحه میتواند تا حد زیادی با فرایند های مجرمانه نظیر پولشویی در فضای معاملاتی دارایی های دیجیتال جلوگیری میکند. علاوه بر این خرید ابزار فیزیکی غیر مجاز مانند اسلحه و… از طریق دارایی های دیجیتال از میان خواهد رفت.

لایحه جدید ارز های دیجیتال:


بر اساس این لایحه ارز های دیجیتال مالکیت تعیین میشود. تا با استفاده از یک دفتر کل توزیع شده بتوان تاریخچه ای از انتقال دارایی از حساب ها به یکدیگر تهیه کرد. با این تفاوت که این بار مالکین دارایی ها مشخص و کاربران برای دریافت ارز ها از قبل اهراز هویت شده باشند ثبت میشود.

از زمانی که این لایحه به امضای رییس جمهور وقت ازبکستان در آمد. از روز نخست ماه ژانویه 2023 یعنی 11 دی 1401 افراد علاقه مند به فعالیت در حوزه مالی دیجیتال مجاز به فعالیت میشوند. و میتوانند به راحتی دارایی های دیجیتال را خرید و فروش و سرمایه گذاری های خود را انجام دهند.

با افزودن لایحه فوق کلیه مراکز خدمات رسان دارایی های دیجیتال اعم از کلیه صرافی های فعال، مراکز استخراج ارز های دیجیتال و کانون های سپرده گذاری دارایی ها میبایست با در دست داشتن مجوز فعالیت در عنوان مشاغل مرتبط و گواهی های مورد نیاز به این فعالیت بپردازند.

منبع: news.bitcoin

مطالب بیشتر:


بانک سوئیسی InCore ابزار جدید توکن سازی را با استفاده از Tezos راه اندازی کرد.
معامله گران از معاملات futures بیت کوین برای ایجاد سود استفاده می کنند.
رمزنگاری ، کنگره و کمیسیون : بعد از غرب وحشی چه می شود؟
ارز رمزنگاری نشان دهنده امید و ناامیدی در میان کشتار افغانستان است .
شروع سرمایه گذاری 432 میلیون دلاری بر رمزارزها توسط شرکت Blossom اروپا
Blockchain.com آماده میشود که در سال جاری سهام خود را عرضه کند

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx