اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

به گفته رییس جمهور ترکیه: قانون ارز دیجیتال در ترکیه تدوین شده است

به گزارش یوتودی و به نقل از ABC Gazetesi رجب طیب اردغوان که در سمت ریاست جمهوری ترکیه در حال فعالیت است. در نشستی متشکل از جمعی از اقتصاد دانان و رهبر های گروه های تجاری از لایحه ای در خصوص قانون ارز دیجیتال در ترکیه به سبب انجام فعالیت های ارز های دیجیتال سخن به میان آورد. وی در صحبت های خود گفت که در خصوص ارز های دیجیتال قوانین تنظیم شده. که بدون اتلاف وقت به پارلمان ترکیه فرستاده میشود.

قبل از عزل ساکر ارجان گل. معاون سابق وزیر دارایی،این مقام خبر از وضع قوانین و چارچوب بندی های جدید که در ایالت متحده و اروپای غربی به اجرا در خواهد امد خبر داد.

وی در سخنان خود با رسانه های محلی گفت. که در این بخش با تعریف انواع دارایی های دیجیتال در بطن خود تلاش کرده تا از سرمایه گذاران این بخش حمایت لازم را به عمل آورد. از این رو از انجام اقدامات حمایتی در این بخش پرده افکنی خواهد شد. 

این در حالی است. که من قبل از این بانک مرکزی پس از ممنوع کردن تراکنش های عادی با رمز ارز ها  در انتشار خبری گفت. که ارز های دیجتال نباید به عنوان ابزار پرداخت در دست کاربران به گردش درآید.

و در ادامه در ماه سپتامبر سال جاری نیز رجب طیب اردوغوان در خصوص این دارایی ها با دیدی منفی گفت. که با این دارایی ها در جنگ است. پس از انتشار اظهارات ور از رسانه های محلی و نمایش موضع منفی اردوغوان. چالش های اعتراضی در جامعه مالی ارز های دیجتال از سمت مردم ترکیه انجام شد.

ارز های دیجیتال و سقوط لیر/ قانون ارز دیجیتال در ترکیه


در تاریخ 20 دسامبر سال جاری لیر ترکیه در برابر دلار پایین ترین حد ارزشی خود را تجربه کرد. و به اندازه 60 درصد از ارزش را از دست داد. که ارتباط مستقیمی با سیاست تسهیل پولی تهاجمی بانک مرکزی داشت.

با گذشت چند روز این افت قیمتی به واسطه ایجاد طرح جدید مالی مبنی بر پس انداز دارایی و دست به کار شدن بانک های دولتی جبران شد. و تا اندازه 50 درصد افزایش یافت.

این نوسانات خود عاملی مهم برای گرایش مردم ترکیه به ارز های دیجیتال شد. آمار ارائه شده از Chainalysis و Kaiko نشان میدهد که از تاریخ افت 60 درصدی لیر تا افزایش 50 درصدی آن میزان معاملات کاربران ترک در فضای مالی کریپتوکارنیسی در این بازه زمانی حد یک میلیون دلار را رد کرده است. 

منبع: u.today

مطالب بیشتر:


وزیر امور خارجه هند:با فعالیت غیر قانونی ارزدیجیتال مقابله میشود
محسن رضایی سرپرست رسیدگی به ارز های دیجیتال میشود
ایجاد فشار مانع از فعالیت بستر های مالی داخلی میشود

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx