صرافیمنتخب سردبیر

چهار صرافی برتر ارز های دیجیتال

صرافی های برگزیده ارز دیجیتال

صرافی های ارز دیجیتال مجموعه ای برای کمک به  یک بستر مالی سود ده که امروزه نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است روی کار امده اند. فعالیت حوزه مالی کریپتوکارنسی ده سالی است که شروع شده و افراد زیادی از این بستر به کسب سود های کلان پرداختند. و همین موضوع همه روزه عده زیادی از کاربران را به سمت پلتفرم های گوناگون میکشاند.

در این میان توسعه دهندگان نسل جدیدی از دارایی ها که به حالت نامتمرکز فعال اند تلاش کرده اند تا در بستر هایی که مبنای کارکرد آن ها هم بر پایه عدم تمرکز است به کاربران کمک کنند. تا بتوانند عملیات مالی خود را با سهولت بیشتری انجام دهند.

دراین مقاله از سایت جامع فیبودکس به معرفی چهار صرافی برتر فعال در حوزه مالی ارز های دیجیتال را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید تا در ادامه به نتایج مورد نظر دست پیدا کنیم.

صرافی دیجیتال چگونه پلتفرمی است؟


فرض کنید صاحب شغلی خاص هستید و نیاز به استخدام کارمندان ذبده دارید. به شما تالاری را معرفی میکنند که در آن مکان افراد با در  دست داشتن رزومه خود یکی پس از دیگری معرفی میشوند و صاحبان کسب و کار آن ها را انتخاب میکنند.

صرافی ارز دیجیتال چنین بستری است. شبیه به یک تالار که در ان ارز های دیجیتال با در دست داشتن وایت پیپر خود که در آن چگونگی عملکر و پیشبرد پروژه از کوچک ترین اطلاعات فنی تا معرفی توسعه دهندگان است.

به کاربر نمایش داده میشوند. و اشخاص در این بستر میتوانند نوع ارز های مورد نظر خود را انتخاب و به روش های موجود از پلتفرم مورد نظر کسب در آمد کنند.

صرافی بستری است برای ارائه ارز ها و دارایی های دیجیتال به کاربران فعال در این حوزه. کاربران از طریق ارز ها و پلتفرم های مالی آشنا میشوند. هر دارایی که در بستر صرافی معرفی شود در فضای کریپتوکارنسی قابل معامله است.

هم اکنون در سراسر دنیا صرافی های گوناگون با عملکرد های مطلوب در حال فعالیت اند. به عنوان مثال در ایران صرافی هایی نظیر نوبیتکس، اوکی اکسچنج، رمزینکس و… در حال فعالیت اند. و کاربران زیادی از طریق این بستر ها فعالیت های مالی خود را به سرانجام می رسانند.

تفاوتی که صرافی های ایرانی با صرافی های خارجی دارند. در تعداد ارز های ارائه شده در بستر خود است. که در صرافی های ایرانی معمولا 30 ارز پشتیبانی میشود.

اما در صرافی های خارجی این محدودیت وجود ندارد. و تفریبا 450 ارز از دارایی های دیجیتال در این بستر ها ارائه شده است. با مشاهده اختلاف تعداد در پشتیبانی از پلتفرم ها واضح است که صرافی های خارجی خدمات بیشتری را به نسبت انجام میدهند.

بهترین صرافی های خارجی


به طور کلی صرافی هایی که خدمات آن ها در بیشترین تنوع ممکن از دارایی های عرضه شده و کمترین کارمزد های تعیین شده را در بستر خود دارند در رده های نخست کیفیتی قرار میگیرند.

بایننس:

بایننس یکی از صرافی هایی که تعداد زیادی از ایرانی ها کاربران آن بودند  بایننس بود. که با سخت گیری ها و فشار هایی که دولت به آن وارد کرد.

این صرافی نیز مجبور به حذف کاربران ایرانی به تبعیت از قانون تحریم ایران شد. بر همین اساس بایننس با رهگیری افراد و اخذ اطلاعات اهراز هویت توانست حجم بالایی از کاربران ایرانی را از پلتفرم خود خارج کند. این خبر در ابتدا خوشایند به نظر نمی رسید. اما درادامه صرافی هایی با پلتفرم هایی قوی تر به ارائه سرویس پرداختند.

کوینکس:

کوینکس یک صرافی هنگ کنگی است که در سال 2017 به ارائه خدمات پرداخت. این صرافی از پلتفرم های اولیه بود که با حمایت مستقیم از سهام گذاری استخر نقدینگی خود را توسعه داد همین موضوع باعث جذب زیادی از کاربران در ابتدای کار شد.

از مزایای خوبی که توسعه دهندگان کوینکس مد نظر قرار دادند عدم اهراز هویت اجباری در پلتفرم خود بود. که با این کار خود را به هدف اصلی بازار مالی کریپتوکارنسی نزدیک کرد.

اما چندی بعد از سمت مقامات ایرانی  کوینکس فیلتر شد. که این فیلترینگ از سمت ایران بود و ارتباطی با  کوینکس نداشت. در هر حال دسترسی به کوینکس فراهم است. اما فعالیت را برای کاربران کمکی مشکل کرد.

کوکوین:

کوکوین نیز پایگاه داده آن. درون هنگ کنگ است. و فعالیت خود را در سال 207 آغاز کرد. این صرافی اهراز هویت ایرانی ها را انجام نمیدهد.

شعار عملکرد آن ها برای شروع فعالیتشان”صرافی مردمی” بود. کوکوین خدمات ویژه ای را به کاربران ارائه میدهد. و هم اکنون چیزی به اندازه 505 ارز دیجیتال در بستر خود ارائه داده است. و کاربران شبکه از آن استفاده میکنند.

در هر حال برای ایرانی های امکان احراز هویت وجود ندارد. اما به اکانت وریفای نشده دسترسی ها برای کاربران ایرانی باز است.  کوکوین از صرافی های معروف است. و از هر چهار تریدر یکی از آن ها کاربر این شبکه است.

صرافی های ایرانی


صرافی نوبیتکس:

پایگاه داده نوبیتکس در ایران است و از صرافی هایی است که به عنوان اولین مبدل حوزه مالی کریپتوکارنسی فعالیت خود را آغاز کرد. تعداد بالایی از ایرانی ها از طریق نوبیتکس فعالیت های مالی خود را به سرانجام میرسانند.

شلوغی شبکه و بالا بودن تعداد افراد عضو در یک صرافی، اول این که اعتبار آن را نمایش میدهد و دوم اینکه تراکنش ها با سرعت بیشتری به انجام میرسند.

چون کاربر خریدار دارایی به سادگی پیدا میشود. نوبیتکس 0.35 درصد معاملات را در حالت دریافت وجه از دوطرف به عنوان کارمزد دریافت میکند. که در ادامه روند و با شلوغ تر شدن شبکه این مقدار کاهش و به اندازه 0.1 درصد خواهد شد.

اوکی اکسچنج:

اوکی اکسچنج در ابتدا ورودی درخشان نداشت. و تعداد کاربران قابل قبولی را جذب خود نکرد. تا جایی که به طور رسمی شکست را پذیرفت. و در سدد واگذار. میدان رقابت به رقبا بود.

اما چندی بعد با گذشت چند سال از شروع عملکرد ضعیف خود. این بار با قدرت به میدان آمد. و هم اکنون از صرافی های محبوب به شمار میرود.

مطالب بیشتر


اوراکل چیست؟ چگونه اوراکل میتواند به اجرا شدن قرارداد های هوشمند کمک کند؟
قرارداد هوشمند Smart contract چیست؟ کاربردهای اصلی آن
600 میلیون دلار به دست هکر ها سرقت شد! یکی از بزرگ ترین حملات دیفای!
دیفای DeFi چیست؟ بررسی مزایای انجام امور مالی غیر متمرکز
بازار ارز دیجیتال و امنیت – چگونه امنیت ارزهای دیجیتال خود را تامین کنیم؟

 

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx