Bagholder

Bagholder چیست؟

Bagholder دارایی های خود را نمی فروشند، حتی اگر قیمت آن به صفر برسد.

چندین دلیل بالقوه برای این وجود دارد. ساده ترین آن این است که سرمایه گذار بر این باور است که سود بالقوه بلندمدت بیشتر از زیان های فوری خواهد بود. از طرف دیگر، آنها ممکن است با استدلال غلط بر روی هزینه غرق شده کار کنند.

Bagholder نیز گاهی تحت تأثیر “اثر تمایل (disposition effect)” قرار می گیرند. این به تمرین امتناع از فروش دارایی هایی با عملکرد ضعیف، اما درک سود در سایر دارایی ها بسیار سریع اشاره دارد.با این حال، شاید در بیشتر موارد، Bagholder ها ممکن است به سادگی آنقدر فقیر باشند (یا فاقد علاقه یا اشتیاق باشند) تا بتوانند با عملکرد دارایی هایی که در اختیار دارند، هماهنگی داشته باشند. این احتمالاً با رایج شدن روزافزون ارزهای دیجیتال رایج تر شده است.

اخبار مربوط به نوسانات قیمت با جهش های عظیمی در سرمایه گذاری در حوزه crypto در میان افرادی که تجربه قبلی در این کلاس دارایی نداشته اند، همراه بوده است. به ناچار بسیاری از این سرمایه گذاران به مرور زمان دوباره علاقه خود را از دست می دهند، به خصوص اگر سرمایه گذاری آنها زیاد نباشد.

این می تواند سود سهام را پرداخت کند. داستان های زیادی از سرمایه گذارانی که برای اولین بار سال ها پیش بیت کوین خریدند، آن را فراموش کردند و سپس متوجه شدند که روی صدها هزار دلار و گاهی حتی میلیون ها دلار نشسته اند، وجود دارد.Bagholding ارتباط نزدیکی با HODLing دارد. اصطلاح اخیر بیشتر برای اشاره به نگه داشتن coin ها یا توکن ها استفاده می شود زیرا معامله گر مهارت یا آگاهی کافی برای اتخاذ یک استراتژی دیگر را ندارد. HODL به دنبال غلط املایی توسط کاربر GameKyuubi در انجمن BitcoinTalk ایجاد شد، اما اکنون به عنوان مخفف “Hold On for Dear Life” نیز استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا