Contract

Contract چیست؟

Contract یا قرارداد بخش بزرگی از تعاملات بین افراد از سپیده دم بوده است. در حالی که قرن‌ها پیش، قراردادها عمدتاً فقط در گفتار توافق می‌شدند، امروزه، این قرارداد الزام‌آور اغلب به شکل یک سند مکتوب یا الکترونیکی است.

هدف اصلی یک Contract این است که نشان دهد که شخص یا شرکت A موافقت کرده است که با شخص یا شرکت B به نوعی معامله مالی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر می خواهید یک خانه جدید بخرید، باید با آن قرارداد امضا کنید. مالک فعلی یا بانکی که خانه را می فروشد. در این مورد، قرارداد قیمت خرید ملک و همچنین زمان تغییر مالکیت و سایر جزئیات مرتبط را به تفصیل بیان می‌کند. هنگامی که یک کار جدید را شروع می کنید، همچنین قراردادی را امضا می کنید که در آن مسئولیت ها و وظایف کاری خود و دستمزدی که در ازای تکمیل آنها دریافت خواهید کرد، مشخص می شود.

اساسا، Contract ها یک روش رسمی و الزام آور برای یادداشت توافق بین دو طرف هستند. در ارزهای رمزپایه، قراردادها معنای جدیدی پیدا می‌کنند. چندین نوع Contract مهم در مورد رمزارز و بلاک چین وجود دارد.

Smart Contract (قرارداد هوشمند) جوهره هر بلاک چین هستند. به لطف آنها، تمام تراکنش ها و عملیات روی یک بلاک چین می توانند به صورت ناشناس انجام شوند. Smart Contract، برنامه‌های رایانه‌ای خوداجرا هستند که شرایط توافق خریدار و فروشنده مستقیماً در خطوط کد تعبیه شده است. این برنامه همراه با توافقنامه ای که در آن وجود دارد، در سراسر یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز توزیع می شود.

Mining Contract شکل مهم دیگری از Contract است که توسط سیستم های مبتنی بر بلاک چین استفاده می شود. اساساً، Mining Contract به کاربران و علاقه مندان به رمزارز اجازه می دهد تا توکن ها را از طریق استفاده از فضای ذخیره سازی Cloud استخراج کنند. این قراردادها ظرفیت‌های استخراج مورد نیاز را به Cloud Service منتقل می‌کنند و فرآیند استخراج را بدون نیاز به ذخیره‌سازی فیزیکی تسهیل می‌کنند.

Contract ها بخشی جدایی ناپذیر از اقتصاد جهانی هستند. به هر شکلی که باشند، بدون نیروی الزام آور پیشنهادی قراردادها، توافقات بین طرفین غیرممکن بود. ما روزانه با انواع مختلف Contract ها تعامل داریم. ما اساساً قراردادی را امضا می کنیم حتی زمانی که شرایط و توافقات استفاده از یک وب سایت یا خدمات را می پذیریم.

بدون قرارداد، ارزهای دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز وجود ندارد. به لطف این مفهوم و کاربرد بهبود یافته آن از فناوری، بلاک چین را می‌بینید به همان روشی که انجام می‌دهند عمل می‌کنند. از این، قراردادها یکی از اجزای نظر اساسی همه  Distributed Ledger  و برنامه های کاربردی بر روی بلاک چین هستند که در حال حاضر می توانند از آنها استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا