Contract for Difference (CFD)

Contract for Difference (CFD) چیست؟

Contract for Difference (CFD) یا همان قرارداد برای تفاوت یک ابزار مالی مهم است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا از نوسانات جدی در ارزش گذاری دارایی هایی که می فروشند محافظت کنند. در اقتصاد مدرن ما، قیمت دارایی ها کاملاً بی ثبات است. به منظور محافظت از فروشندگان از ضرر و زیان مالی در حین آماده سازی اسناد فروش، خریداران و فروشندگان معمولاً Contract را برای مابه التفاوت امضا می کنند.

یک CFD اساساً تضمین می کند که فروشنده برای ارزش دارایی در زمان توافق، مبلغی را دریافت می کند، حتی اگر فروش واقعی ماه ها پس از آن به دلیل رویه های اسنادی و اداری اتفاق بیفتد. در حالی که تمام اسناد مربوطه آماده می شود، ممکن است قیمت این دارایی کاهش یابد و در نتیجه سود اولیه ای را که انتظار داشتند از فروشنده سلب کند. گواهی تفاوت مانع فروشندگان در چنین سناریویی می شود.

هنگام امضای یک Contract for Difference (CFD)، خریدار موافقت می‌کند که بدون توجه به هر گونه نوسانات آتی، قیمت معینی را برای دارایی بپردازد. در اصل، خریدار موافقت می کند که تفاوت قیمتی بین مبلغ توافق شده در CFD و قیمت واقعی دارایی در زمان فروش را پوشش دهد.

همانطور که دنیای مالی ما به سرعت در حال توسعه است، CFD ها وارد فضای ارزهای دیجیتال شدند. این اصلا تعجب آور نیست، با توجه به سطح بالای نوسانی که ارزهای دیجیتال می توانند به صورت روزانه از آن عبور کنند. با یک CFD، فروشنده Crypto تضمین می‌کند که مبلغی را برای قیمت توافق شده دریافت می‌کند، حتی اگر ده دقیقه بعد ارزش توکن رمزنگاری مذکور به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

از سوی دیگر، Contract for Difference (CFD) می‌تواند یک مکانیسم سرمایه‌گذاری بسیار سودآور نیز باشد. هنگام امضای یک CFD، خریدار و فروشنده اساساً روی قیمتی توافق می کنند که هر دو از آن راضی هستند. با این حال، اگر در زمان فروش ارزش توکن داده شده افزایش یابد، خریدار در نهایت توکن‌های ارزان‌تری نسبت به قیمت بازار خریداری می‌کند. در اصل، او در حال حاضر به دلیل CFD سود می برد.

CFD در فضای Crypto

مهم است که به این نکته اشاره کنیم که CFD ها در دنیای Crypto دارای ریسک قابل توجهی هستند. اساساً، اگر فروشنده سود کند، خریدار باید بیش از قیمت بازار برای یک توکن بپردازد. برعکس، اگر خریدار سود کند، فروشنده کمتر از قیمت بازار برای توکن هایی که می فروشد، دریافت می کند. از این نظر، Contract for Difference (CFD) ها ممکن است بسته به دیدگاه شما یک شرط باخت دائمی در نظر گرفته شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا