Confirmation

Confirmation چیست؟

Confirmation چیزی است که اساساً اثبات می کند که چیزی واقعاً درست است. به این فکر کنید که وقتی Confirmation (تأیید) می‌کنید که سواری Uber شما به موقع می‌رسد، یا متوجه می‌شوید که چیزی که فکر می‌کردید ممکن است رخ داده باشد، واقعاً اتفاق افتاده است.

Confirmation اساساً تأیید یا اثبات نهایی چیزی است.

در دنیای ارزهای دیجیتال، Confirmation معیاری است که نشان می‌دهد واقعاً چند block از زمان اضافه شدن یک تراکنش به بلاکچین یک coin گذشته است. هرچه Confirmations بیشتری صورت گرفته باشد، تراکنش در واقع امن تر است.

وقتی نوبت به تراکنش‌های کوچک‌تر می‌رسد، خریداران و فروشندگان می‌توانند توافق کنند که برای معاملات صفر منتظر بمانند، در حالی که برای تراکنش‌های بزرگ‌تر، طرف‌ها به طور بالقوه می‌خواهند برای بلوک‌های بیشتری منتظر بمانند.

وقتی به طور خاص درباره بیت کوین بحث می کنیم، سه block میانه ای امن برای Confirmation هستند، در حالی که شش Confirmations برای تراکنش های بزرگتر توصیه می شود و برای هر تراکنش بزرگ، ممکن است منتظر 60 تایید باشید.

هر تاجر، و همچنین صرافی، باید تصمیم بگیرد که چه تعداد Confirmation برای هر coin نیاز دارد. هیچ عدد مشخصی در مورد این موضوع وجود ندارد و تعداد Confirmation هایی که باید 100% ایمن باشند با گذشت زمان افزایش می یابد.

وقتی صحبت از Length به میان می‌آید، به خود coin بستگی دارد، زیرا هر coin چارچوب زمانی متفاوتی برای سرعت استخراج بلوک‌ها دارد.

با بیت کوین، تقریباً هر 10 دقیقه یک block اضافه می شود. این بدان معناست که هر 10 دقیقه یک Confirmation وجود خواهد داشت که پس از اضافه شدن یک تراکنش Unconfirmed (تایید نشده) به خود بلاک چین شروع می شود.

به خاطر داشته باشید که تراکنش Unconfirmed ، تراکنشی است که در انتظار اضافه شدن به بلاکچین توسط ماینرها است. سپس هر بلوک بعد از آن بلوک اولیه اضافه می شود و منجر به یک Confirmation می شود. این بدان معناست که اگر یک تایید 10 دقیقه طول بکشد، شش Confirmations ممکن است یک ساعت طول بکشد و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا