Change

Change چیست؟

بیت کوین (BTC) و بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر بر اساس مدل به اصطلاح Unspent Transaction Outputs (UTXO) (خروجی تراکنش خرج نشده) هستند.

در مدل UTXO، تراکنش‌ها از Input (ورودی‌) ها و Output (خروجی‌) ها تشکیل می‌شوند: زمانی که کاربر می‌خواهد coin ها را برای شخصی ارسال کند، ورودی‌ها را به شبکه تغذیه می‌کند. دومی، پس از پردازش تراکنش، خروجی هایی تولید می کند که بعداً می تواند به عنوان ورودی برای تراکنش های جدید استفاده شود.

شاید بر خلاف واقعیت، موجودی یک آدرس بیت کوین در واقع تعداد معینی از coin های ذخیره شده در آن نیست، بلکه مجموعه ای از Output های هنوز خرج نشده از تراکنش های قبلی است. هنگامی که بیت کوین ارسال می کنید، فقط می توانید آنها را در یک Output کامل ارسال کنید و بقیه به عنوان Change برگردانده می شوند.

به عنوان مثال: کاربر A یک آدرس بیت کوین با یک خروجی خرج نشده 0.5 بیت کوین دارد و می خواهد 0.3 بیت کوین را برای کاربر B ارسال کند. آنها نمی توانند UTXO 0.5 کوین خود را تقسیم کنند. در عوض، آنها باید مبلغ کامل را به عنوان تنها ورودی تراکنش جدید به شبکه ارسال کنند.

سپس شبکه آن ورودی را از بین می‌برد و سه خروجی جدید ایجاد می‌کند که به همان مقدار می‌رسد: 0.3 بیت کوین برای کاربر B ارسال می‌شود، یک کارمزد ناچیز برای ماینر ارسال می‌شود که به پردازش تراکنش کمک می‌کند و 0.2 بیت‌کوین، منهای ماینر. هزینه، به کاربر A ارسال می شود.

در این مثال، آخرین خروجی ~ 0.2 BTC تغییری (Change ) است که کاربر A به عنوان یک UTXO جدید دریافت می کند که می تواند بعداً به عنوان ورودی برای شروع یک تراکنش جدید استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا