Change Address

Change Address چیست؟

درست مانند پول فیات، هنگام تراکنش در ارزهای دیجیتال، کاربران همیشه مبلغ دقیقی برای ارسال ندارند. این بدان معنی است که گاهی اوقات شما بیشتر از نیاز معامله پول ارسال می کنید. در این موارد، باقی مانده دارایی های شما به کیف پول Change بازگردانده می شود و سپس به آدرس کیف پول اصلی شما بازپرداخت می شود.

بیایید به یک مثال نگاه کنیم. اگر یک اسکناس 50 دلاری دارید و باید 40 دلار برای خرید خود بپردازید، Change شما 10 دلار خواهد بود. همین امر می تواند در مورد ارزهای دیجیتال نیز اتفاق بیفتد. تراکنش های روی بلاک چین همیشه یک ورودی و یک خروجی دارند. به عنوان مثال، اگر به صرافی بروید و 1 اتریوم با فیات خریداری کنید، ورودی پول فیات و خروجی 1 اتریوم خواهد بود. با این حال، اگر به دنبال ارسال 1 ETH به یک کیف پول رمزنگاری هستید، قضیه به همین سادگی نیست.

گاهی اوقات، در تراکنش‌های ارز دیجیتال، ورودی‌ها را نمی‌توان دقیقاً به مقدار دقیق درخواست شده توسط تراکنش محاسبه کرد. در چنین مواردی، آدرس فرستنده وجوه بیشتری نسبت به درخواست تراکنش ارسال می کند. با این حال، تفاوت بین مقدار درخواستی و مقدار ذخیره شده در ورودی چیزی است که Change نامیده می شود. این تغییر به طور موقت در یک Change Address ذخیره می شود و سپس به آدرس کیف پول فرستنده بازپرداخت می شود.

از این نظر، Change Address بخش بسیار ارزشمندی از اکوسیستم ارزهای دیجیتال هستند، زیرا امکان تعامل منصفانه بین کیف پول‌ها را فراهم می‌کنند. بدون Change Address، امکان انتقال مقادیر دقیق بین کیف پول ها وجود نخواهد داشت. علاوه بر این، کاربران حتی متوجه وجود Change Address نمی‌شوند. در حالی که این فرآیند بیشتر از آنچه ما فکر می کنیم اتفاق می افتد، این یک محاسبه پس زمینه است که توسط خود blockchain انجام می شود.

می‌توانید Change Address خود را ببینید و چه مقدار از وجوهی که ارسال کرده‌اید از طریق آن انجام شده است. با این حال، هیچ اقدامی از جانب شما لازم نیست. بلاک چین محاسبه می کند که یک فرستنده چقدر وارد می کند و خروجی لازم چقدر است. اگر ورودی ناکافی باشد، تراکنش با شکست مواجه خواهد شد. اگر ورودی بزرگتر از خروجی درخواستی باشد، بلاک چین وجوه باقی مانده را به Change Address ارسال می کند. چند ثانیه بعد، این وجوه به کیف پول فرستنده بازگردانده می شود.

Change Address نشان‌دهنده عملکرد زیربنایی مهم همه بلاک‌چین‌ها هستند. در حالی که ممکن است کاربران هنگام تعامل با بلاک چین و انجام تراکنش ها آنها را نبینند، Change Address اغلب استفاده می شود. بدون آنها، برای مثال، ارسال مبالغ دقیق به کیف پول های دیگر یا پرداخت هزینه های NFT غیرممکن بود.

اگر کنجکاو هستید که Change Address خود را ببینید، می توانید به راحتی آن را در جزئیات مربوط به هر معامله ای که انجام داده اید مشاهده کنید. Change Address قابل مشاهده است، حتی اگر در تعامل بلاک چین استفاده نشده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا