Yield Farming

Yield Farming چیست؟

Yield Farming یک اصطلاح گسترده است و در ساده ترین شکل آن شامل تلاش برای به دست آوردن بیشترین بازده ممکن از ارزهای دیجیتال است.

این می تواند شامل کسب سود از طریق قرض دادن دارایی های دیجیتال به دیگران یا قفل کردن رمزارز در یک استخر نقدینگی باشد. برخی از پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز نیز توکن‌های حاکمیتی را به عنوان پاداشی برای شرکت‌کنندگان صادر می‌کنند و این دارایی‌ها در معرض گمانه‌زنی‌های وحشیانه قرار گرفته‌اند.

Yield Farming بازده تخمینی خود را با استفاده از متریک درصد عملکرد سالانه محاسبه می کنند، زیرا APY ترکیب را در نظر می گیرد. سرمایه گذاران معمولاً پروتکل های مختلف DeFi را بریده و تغییر می دهند تا بهترین معامله ممکن را به دست آورند.

اما همه اینها بدون خطر نیست. پروتکل‌های DeFi می‌توانند مستعد اشکالات قراردادهای هوشمند باشند و این می‌تواند وجوه را آسیب‌پذیر کند. به همین دلیل، انجام اقدامات لازم قبل از درگیر شدن در این جنون بسیار مهم است.

این روش در تابستان 2020 محبوبیت زیادی پیدا کرد، زمانی که ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi افزایش یافت. برخی از محبوب ترین پروژه های مربوط به Yield Farming در آن زمان شامل Compound، Aave، Balancer و Curve بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا