Bull

Bull چیست؟

Bull یا ” bullish”، می تواند به موارد زیر اشاره داشته باشد:

الف. معامله گران یا سرمایه گذارانی که استراتژی خود را بر اساس انتظار افزایش قیمت دارایی استوار می کنند.

ب. شرایط بازار که در آن بیشتر یا همه دارایی ها به طور پیوسته در حال افزایش قیمت هستند.

ج. معامله گرانی که از استراتژی خرید دارایی کم و فروش آن با قیمت بالا استفاده می کنند، بر اساس این انتظار که قیمت آن دارایی به طور پیوسته در طول زمان افزایش یابد، به طور سنتی Bull نامیده می شوند. این اصطلاح به احتمال زیاد به نحوه حمله گاو نر با شاخ های خود در حرکت رو به بالا اشاره دارد.

Bull ها خوش بین هستند و معتقدند ویژگی های بنیادی دارایی(های) منتخب آنها یا شرایط کلی بازار منجر به افزایش مداوم قیمت در بلندمدت می شود. به این ترتیب، آنها «go long» میکنند، یعنی دارایی‌ها را با قیمت‌های پایین می‌خرند و منتظر می‌مانند تا ارزش آن‌ها افزایش یابد تا در خط فروخته شوند.

Bull (گاو) برعکس Bear (خرس) هستند که از استراتژی «shorting» دارایی بر اساس انتظار کاهش قیمت استفاده می‌کنند.

اصطلاح Bull market را می توان برای توصیف بازاری به کار برد که در آن دارایی ها در بلندمدت به طور پیوسته در قیمت افزایش می یابند.

با توجه به فعالیت معامله گران روزانه در هر بازار، قیمت دارایی ها می تواند چندین بار در روز بالا و پایین شود. با این حال، اگر در یک دوره بلندمدت بیشتر دارایی ها روند صعودی کل را نشان دهند، آن بازار را می توان bullish (صعودی) توصیف کرد.

بازار ارزهای دیجیتال در طول سال‌های وجود خود از ژانویه 2009، پویایی صعودی واضحی از خود نشان داده است. بیت‌کوین (BTC)، اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین ارز رمزنگاری شده، ، علی‌رغم کاهش های متعدد و گاه عظیم در طول مسیر ، از 0.003 دلار به ازای هر coin در مارس 2010 به حدود 15000 دلار در نوامبر 2020 رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا