Bear

Bear چیست؟

در حالی که یک Bear فردی محتاط یا بدبین است، اصطلاح مرتبط “Bear market” بازاری را توصیف می کند که در یک دوره زمانی پایدار تحت فشار نزولی قابل توجهی است.

در Bear market، معامله گران بیشتر تمایل به فروش دارند تا خرید. بسیاری از coin ها در شرایط پرفروش Bear market تحمل کرده اند. معروف ترین آنها ممکن است کاهش 410 روزه بیت کوین باشد که بین سال های 2013 و 2015 مشاهده شده است. دلایل بالقوه زیادی وجود دارد که چرا ممکن است فردی یک چشم انداز نزولی اتخاذ کند، و اینها می توانند به طور قابل توجهی بر اساس coin یا توکن متفاوت باشند.

مفسران مالی جریان اصلی و بسیاری از سرمایه گذاران نهادی در پیش بینی های نزولی خود برای ارزهای دیجیتال بسیار صریح هستند. علیرغم دستاوردهای عظیمی که در بسیاری از ارزهای دیجیتال در طول سال ها مشاهده شده است، بسیاری از این افراد معتقدند که حرکت ارزهای دیجیتال ناپایدار است.

منتقدان اغلب استدلال می‌کنند که فناوری بلاکچین هیچ‌گاه کاربرد «دنیای واقعی» نداشته و نخواهد داشت و زمانی که این امر به رسمیت شناخته شود، قیمت‌های crypto سقوط خواهند کرد.

در جاهای دیگر، به‌ویژه در میان معامله‌گران اختصاصی ارزهای دیجیتال، یک چشم‌انداز نزولی ممکن است با رویدادهای خاص همراه باشد. به عنوان مثال، در بیت کوین، Bear market تمایل دارند تا قبل از رویدادها نصف شوند، که به نوبه خود باعث ایجاد بازارهای صعودی ( bull market) می شود که دوره ای از صعودهای پایدار است. Bear market را نباید با اصلاحات قیمت اشتباه گرفت. این به کاهش بیش از 10 درصدی قیمت یک دارایی یا اوراق بهادار در مقایسه با آخرین اوج آن اشاره دارد. یک اصلاح قیمت ممکن است باعث ایجاد یک بازار نزولی شود یا ممکن است کوتاه مدت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا