Correction

Correction چیست؟

هیچ تعریف دقیقی از Correction (اصلاح) وجود ندارد، اما معمولاً Correction برای توصیف کاهش سریع حداقل 10٪ در قیمت یک دارایی از یک اوج اخیر به دست آمده استفاده می شود زیرا معمولاً قیمت را از یک افزایش غیرعادی به روند ثابت بلندمدت خود باز می گرداند.

Correction معمولاً با بهبودی دنبال می‌شوند، اما ممکن است منجر به دوره‌های طولانی‌تر کاهش به نام Bear Market شوند، زمانی که قیمت‌ها می‌توانند 20 درصد یا بیشتر کاهش پیدا کنند. به عنوان مثال، طبق داده‌های شرکت خدمات مالی Charles Schwab، در بازه زمانی نوامبر 1974 تا فوریه 2020، 24 اصلاح در شاخص بورس S&P 500 رخ داده است که تنها پنج مورد از آنها منجر به بازارهای نزولی شده است.

در بازار Cryptocurrency ، اصلاحات 5 تا 10 درصدی به طور قابل توجهی بیشتر از بازارهای سهام و سایر بازارهای سنتی است که به دلیل نوسانات بسیار بالا است. با این حال، آنها تمایل دارند با بازیابی های مکرر مشابهی متعادل شوند و روند کلی اکثر coin های اصلی از زمان آغاز به کار بازار در سال 2009 یک روند صعودی بوده است.

به عنوان مثال، قیمت بیت کوین (BTC) از کمتر از 0.003 دلار به ازای هر coin در سال 2010 به بیش از 19000 دلار در سال 2020 افزایش یافت، علیرغم اینکه در برخی مواقع در بازه زمانی یک روز تا 50 درصد Correction می شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا