اخبار

ETF های بیت کوین در کانادا در میان سقوط رمزنگاری ، دچار “اختلال در بازار” می شوند.

ETF های بیت کوین Horizon در کانادا به دلیل فروش سریع بازار در تلاش برای پر کردن سفارشات از سرمایه گذاران بودند.

ETF های بیت کوین در کانادا در میان سقوط رمزنگاری ، دچار “اختلال در بازار” می شوند.

به طور خلاصه

  • قیمت بیت کوین در این هفته دوباره سقوط کرد.
  • برخی از ETF های محبوب بیت کوین کانادا به همین دلیل با مشکل روبرو شدند.

این یک هفته خونین برای بیت کوین بوده است. بزرگترین ارز رمزنگاری شده با سقف بازار 27.5٪ در هفته جاری کاهش یافته است که مربوط به مقررات نظارتی ایلون ماسک ، چین و ایجاد اضطراب است که به سقوط بازار کمک می کند. بیت کوین در زمان نوشتن این مقاله با 35871 دلار معامله شد.

نوشته های مشابه

بر اساس گزارش ها ، صندوق های قابل معامله ارزهای رمزنگاری شده (ETF) در کانادا در حالت آماده باش هستند.Financial Times امروز گزارش داد که بیت کوین ETF هشدارهای “اخلال در بازار” را برای هشدار سرمایه گذاران خود صادر کرد.

این روزنامه افزود كه دو صندوق تحت مدیریت Horizons ETFs كانادا به سرمایه گذاران گفته اند كه در صورت عدم بهبود شرایط بازار قادر به انجام سفارشات خرید و فروش نخواهند بود.

دلیل این امر این است که ETF های Horizon در بورس اوراق بهادار بیت کوین در بورس کالای شیکاگو سرمایه گذاری می کنند که به دلیل فروش بیشتر معاملات را متوقف کرد. قرارداد آتی توافقی است که معامله گر را ملزم به خرید یا فروش دارایی در زمان ، مقدار و قیمت مشخص می کند. اگر قیمت های آتی بیت کوین در سطح پایین باقی بمانند ، بعید به نظر می رسد سرمایه گذاران بخواهند در آینده برای افزایش آنها شرط بندی کنند و سرمایه گذاری کنند و با سقوط قیمت بیت کوین در این هفته ، سرمایه گذاران در شرایط خوبی نبودند.

ETF یک محصول سرمایه گذاری رایج است که به مردم امکان می دهد سهامی را که نمایانگر دارایی خاصی هستند مانند طلا یا در این موارد بیت کوین خریداری کنند. ETF های رمزنگاری بسیار محبوب هستند زیرا آنها به افرادی که اطلاعات کمی در مورد نحوه کار بیت کوین دارند (و شاید نمی خواهند بدانند) بدون اینکه خودشان دارایی را در اختیار داشته باشند ، فرصت سرمایه گذاری را داده اند. با این وجود هنوز چنین محصولی در دسترس سرمایه گذاران آمریکایی نیست ، زیرا SEC تاکنون هرگونه درخواست ETF بیت کوین را رد کرده است.

شایان ذکر است که اگرچه ممکن است “ایجاد اختلال در بازار” نگران کننده باشد ، اما Horizon تنها صادرکننده رمزنگاری ETF در کانادا بود که هرگونه مشکل را گزارش کرد. ظاهراً سایر ETF های رمزنگاری شده در کانادا خوب بودند. به عنوان مثال ، CI Galaxy در یادداشتی به Decrypt گفت که Bitcoin ETF مشکلی ندارد زیرا محصولش از مشتقات استفاده نمی کند بلکه مستقیماً در ارز رمزنگاری شده سرمایه گذاری می کند.

مشکلات ETF Horizon درست پس از هشدار بانک مرکزی کانادا مبنی بر اینکه بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال در بررسی سالانه آسیب پذیری ها و ریسک ها در بخش مالی “پر خطر” هستند ، رخ می دهد.

این بانک ممکن است یک نکته هم داشته باشد و سقوط این هفته شاید سرمایه گذاران سنتی را که فکر می کردند در معرض خطر طلا قرار دارند ، به هم زده باشد (بیت کوین در سال گذشته هنوز بیش از 280 درصد رشد کرده است.) FT به نقل از استیو هاوکینز مدیر عامل Horizons ، گفت که امیدوار است این “چشم عموم سرمایه گذاران خرده فروشی را برای درک میزان بی ثباتی این کلاس دارایی باز کند.”

اگرچه همه بازارهای ETF بدبینانه نبودند. Fred Pye ، مدیر عامل Crypto 3iQ در یادداشتی خطاب به سرمایه گذاران گفت که “در طی 3 سال شاهد دوره های معنی داری برای اصلاح هستیم” و عقب نشینی از “اوج های اخیر کاملاً طبیعی و تا حدودی سالم است”.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx