اخباراخبار جهان

بانک کره به دنبال شریک فناوری برای ساخت ارز دیجیتال بانک مرکزی است.

برنامه رهبری ارز دیجیتال دولتی کره جنوبی قرار است از آگوست تا دسامبر 2021 اجرا شود.

بانک کره به دنبال شریک فناوری برای ساخت ارز دیجیتال بانک مرکزی است.

بانک مرکزی کره جنوبی در حال پیشبرد برنامه های ارز دیجیتال ملی خود است زیرا اکنون به دنبال یک منبع فناوری برای طراحی یک سیستم آزمایشی برای دیجیتال وون است.

رویترز روز دوشنبه گزارش داد ، بانک کره اعلام کرد که برای انتخاب یک شریک فناوری برای مطالعه اقدامات راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی در یک محیط آزمایشی ، روند مناقصه را آغاز کرده است.

BoK گفت که آخرین اقدام در پاسخ به تغییرات سریع در سیستم مالی جهانی صورت گرفته است ، اظهار داشت ، “سهم معاملات نقدی به طور قابل توجهی کاهش می یابد. اقداماتی که اکنون انجام می دهیم آماده سازی برای تغییرات در سیستم تسویه حساب است که به سرعت تغییر می کند. ”

براساس این گزارش ، پلت فرم آزمایشی CBDC BoK شامل شبیه سازی بانک های تجاری و خرده فروشی ها ، پرداخت های آزمایشی از طریق تلفن های همراه ، انتقال وجوه و سپرده ها خواهد بود. برنامه آزمایشی قرار است از آگوست تا دسامبر 2021 اجرا شود و به طور بالقوه می تواند تا سال آینده تمدید شود.

بانک کره در ماه فوریه کتاب مربوط به CBDC را منتشر کرد و در آن برنامه هایی برای آزمایش توزیع وون دیجیتال و تشریح چالش های حقوقی مرتبط با ارز دیجیتال دولتی را اعلام کرد.

در ماه مارس ، بانک بزرگ تجاری کره جنوبی Shinhan Bank یک پلت فرم آزمایشی مبتنی بر بلاکچین برای CBDC با مشارکت بازوی خدمات فناوری اطلاعات شرکت LG LG ، LG CNS ایجاد کرد. گزارش شده است که این بانک گفته است که مایل به همکاری با BoK در زمینه تولید ارز دیجیتال ملی است.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx