اخباراخبار جهان

آفریقای جنوبی برای بازنگری در موقعیت سیاست ملی روی ارز رمزنگاری شده

علاقه شدید خرده فروشی به رمزنگاری ، تنظیم کننده های آفریقای جنوبی را بر آن داشته است تا در مورد چگونگی طبقه بندی ارزهای رمزپایه تجدید نظر کنند.

آفریقای جنوبی برای بازنگری در موقعیت سیاست ملی روی ارز رمزنگاری شده

تنظیم کننده های مالی آفریقای جنوبی در حال پایه ریزی برای تنظیم “مرحله ای و ساختاری” ارزهای رمزپایه هستند. این حرکت معکوس رویکرد عمدتا عملیاتی است که طی هفت سال گذشته اتخاذ شده است و با توجه به میزان بالای علاقه خرده فروشی به رمزنگاری در کشور صورت گرفته است.

نوشته های مشابه

در مقاله ای که در 11 ژوئن منتشر شد ، گروه کاری بین دولتی Fintech کشور یا IFWG ، تحت حمایت گروه کاری تنظیم دارایی Crypto ، نقشه راهی را برای معرفی یک چارچوب نظارتی ارائه می دهد که مرکز آن ارائه دهندگان خدمات دارایی رمزنگاری یا CASP باشد. .

سیاست ملی اولیه آفریقای جنوبی در قبال رمزنگاری تاکنون یک سیاست محتاطانه و بدون دخالت بوده است.در سال 2014 ، خزانه داری ملی بیانیه عمومی اختصاص داده شده به این موضوع ، همراه با بانک ذخیره آفریقای جنوبی و تنظیم کننده مالی کشور و آژانس های مالی و اطلاعات مالیاتی را صادر کرد.لحن آن هشدار دهنده اما سرزده بود ، و به مردم هشدار می داد كه می توانند با مسئولیت خود مبادله رمزنگاری كنند و از آنها هیچ حمایت قانونی یا در صورت بروز مشکلات کمکی نمیشود.

مفسران خاطرنشان کرده اند که چندین عامل از جمله افزایش بازار رمزنگاری آفریقای جنوبی به بیش از 2 میلیارد مرز (147 میلیون دلار) ارزش معاملات روزانه در اوایل سال جاری ، این سیاست سابق را غیرقابل دفاع کرده است.

مقاله جدید IFWG تأکید می کند که حتی اگر یک چارچوب نظارتی ساختار یافته قرار است مرحله به مرحله انجام شود ، دارایی های رمزنگاری “ذاتاً خطرناک و بی ثبات” باقی می مانند و خسارات مالی احتمالی ناشی از فعالیت های تجاری رمزنگاری همچنان بالا است.

شش اصل جامع ، رویکرد متحول کشور را آگاه می کند.اینها مستلزم داشتن “چشم انداز مبتنی بر فعالیت” است که اطمینان حاصل کند که یک اصل “فعالیت مشابه ، همان خطر” تصمیمات تنظیم کننده را جهت می دهد.اجرای اقدامات متناسب با خطر ؛ رویکرد مشترک برای تنظیم دارایی رمزنگاری ؛ به روز بودن با بهترین روشهای بین المللی و تشویق به سواد مالی دیجیتال در بین مصرف کنندگان.

در این مقاله 25 توصیه برای نحوه تنظیم رمزنگاری در رابطه با سه زمینه اصلی مورد توجه قرار گرفته است:مبارزه با پولشویی و مبارزه با تأمین مالی تروریسم ، قوانین مالی مرزی و اعمال قوانین بخش مالی.این آخرین نشان می دهد که سازمان رفتار مالی بخش آفریقای جنوبی وظیفه دارد با هدف جلوگیری از سوء استفاده از بازار ، به عنوان مثال تقلب و سوء رفتار در بازار و اقدام علیه عاملان مربوطه در صنعت.

اخبار مرتبط: تصفیه کنندگان به دنبال بررسی گسترده طرح ادعایی بیت کوین آفریقای جنوبی هستند.

در کنار مقاله منتشر شده ، IFGW با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی ، استراتژی خود را تشریح کرد ، که به نگرانی های آن در مورد ماهیت کلاس دارایی و اکوسیستم اطراف آن می پرداخت. IFGW به تمرکززدایی به عنوان یک نکته منفی ، نه یک امتیاز مثبت ، اشاره کرد که باعث می شود مصرف کنندگان و معامله گران بدون مراجعه به مرجع یا نهادی متمرکز که می تواند خطاهای کاربر را برطرف کند ، به عنوان مثال با استفاده از آدرس کیف پول رمزنگاری اشتباه ، بدون مراجعه به مرکز تجاری.

IFGW همچنین نگران ماهیت دستکاری بسیاری از مطالب بازاریابی رمزنگاری ، نوسانات قیمت دارایی ها و فعالیت های کلاهبرداری ، مانند طرح های Ponzi است. در واقع ، امسال بزرگترین طرح Ponzi کشور شامل یک شرکت با هدف معامله گران بیت کوین (BTC) بود که 23000 BTC را در سهام سرمایه گذاران از 26،000 عضو گزارش شده در سراسر جهان جمع کرد.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx