منتخب سردبیر

متنوع سازی برای سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی چه تاثیری در سود و زیان دارد؟

برای شروع سرمایه گذاری. ابتدا نیاز به مقداری سرمایه مالی است. که هر شخصی با توجه توان مالی و یا سیاست های سرمایه گذاری اش یک مقداری را به عنوان سرمایه شروع در نظر میگیرد.

در فضای کریپتو وقتی که شخصی سرمایه گذار و یا معامله گر پا به این عرصه میگذارد. با تنوع وسیعی از رمز ارز ها روبه رو  میشود.

دو را پیش روی شماست. اینکه با تهیه یک ارز وارد میدان شوید و یا با تقسیم سرمایه چندین ارز تهیه و سپس وارد میدان شویم؟ در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

متنوع سازی دارایی

متنوع سازی همان معنی تقسیم کردن به نسبت های گوناگون بر اساس ارزش است. با انتقال این مفهوم که شما دارایی را دراختیار یک سهم قرار نمی‌دهید و آن را درامور مختلف توزیع میکنید.

فرض کنید 100 میلیون تومان پول دارید و 40 میلیون تومان آن را برای سرمایه گذاری روی یک رمز ارز(مثلا بیت کوین) اختصاص داده ای. با این کار تخصیص دارایی انجام داده اید. و پی از آن 20 میلیون تومان هم به سرمایه گذاری روی اتریوم پرداخته اید. این یعنی متنوع سازی.

چرا متنوع سازی؟

دارایی ها در  فضای پر نوسان رمزارز ها متفاوت از یکدیگر عمل میکنند. برای افراد جدیدالورود که وارد بازار سرمایه نشده اند شاید کمی مضحک به نظر بیاید. چون قبل از شروع این طور به نظر میرسد که با تحقیق درست و یا تحلیل فاندامنتال از یک ارز میتوان ارز با ارزش را انتخاب کرد. با این دید که هرگاه تورم بالا رود و در پی آن سهام سایر کوین ها بالارود. پس با این حساب رمز ارز انتخابی آنان به قطع بالا رفته است.

مثال: فرض کنید شخصی برای سرمایه گذاری طلا تهیه کرده باشد. و فضای رقابتی میان طلا و نقره وجود داشته باشد. ارزش ذاتی طلا از نقره بالاتر است. پس شخص سرمایه گذار با این فرض که طلا ارزشمند تر است بر روی طلا سرمایه گذاری کرده و پس از مشاهده نوسانات مثبت انتظار افزایش دارایی را دارد.

در فضای کریپتوکارنسی این گونه نیست!

برای افرادی که وارد بازار سرمایه گذاری کریپتو شده اند. این موضوع امری بدیهی است. اتفاقاتی که رخ میدهد برای بالا و پایین شدم رقم ارز ها تا حدودی قابل پیشبینی است. اما اکثرا غیر قابل انتظار است.

مثلا اتریوم هک میشود! ناگهان ارزش این کوین میشکند و حتی کمتر از نصف از حالت قبلی خود میشود!

یک توییت ایلان ماسک به سادگی بر قیمت بیت کوین تاثیر و عده زیادی را به ضرر میرساند.

تنوع سازی در فضای کریپتوکارنسی

بر طبق مطالب ارائه شده شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا با همه این تفاسیر هنوز عده ای با توزیع سرمایه و متنوع سازی مخالف اند.

نمیتوان سرمایه گذاران را به دو دسته بی تجربه و با تجربه تقسیم بندی کرد. موضع گیری ها و سیاست گذاری ها با یکدیگر متفاوت  است. و هرکدام بر اساس استراتژی های گوناگون به موفقیت های مالی میرسند. در خصوص بحث تنوع سازی عده ای از سرمایه گذاران بر این باورند که بازار رمز ارز ها و نوسانات آنان تا حد قابل ملاحظه ای به بیت کوین وابسته است. و اگر در یک کیف پول گزینه های مالی مختلف داشته باشید به نوعی این ارز ها با هم در ارتباط اند. بیت کوین چیزی شبیه به دلار است که با تغییر نرخ دلار بر نوسانات سایر ارز ها نیز تاثیر میگذارد.

نتیجه

در فضا های مالی نمیتوان روشی را به قاطعیت به عنوان راهکاری اثر بخش معرفی کرد. پیشتر نیز در این خصوص توضیح داده ایم که استرانژی ها و تحلیل ها برای هر شخص منحصر به خود اوست. با بررسی عملکرد و تاریخچه رمز ارز ها میتوان در خصوص مدل سرمایه گذاری خود تصمیم بگیرید. بر اساس مطالب ارائه شده، با مشاهده افت قیمت بیت کوین و یا توییت های گوناگون باز سرمایه گذاران موفقی دیده میشود که عملکردی درخشان در این فضای پر ریسک دارند. با مشاهده عملکردشان و بررسی روش های معاملاتی آنان میتوان خود را در مسیر موفقیت انداخت.

ثبات بازار نیز در این امر بی تاثیر نبوده. نوسانات زیاد همواره کشش استراتژی های مختلف را دارد و  از منظم سازی رویکرد ها گریزان است.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx