Block Explorer

Block Explorer چیست؟

Block Explorer مستقیماً به یک بلاکچین خاص مانند بیت کوین یا اتریوم متصل می شوند. آن‌ها به کاربر اجازه می‌دهند تا block های منفرد را مشاهده و جستجو کند که برای هر یک از تراکنش‌ها یا سایر اقدامات انجام شده توسط دارندگان ارزهای دیجیتال منفرد قابل مشاهده است. Block Explorer بخش کلیدی ماموریت ارزهای دیجیتال در شفافیت و تمرکززدایی هستند، و مشاهده جهانی همه داده‌های تراکنش است. یکی از تمایزات کلیدی بین ارزهای دیجیتال و ارزهای معمولی.

طیف گسترده ای از Block Explorer به صورت آنلاین در دسترس هستند که محبوب ترین آنها شامل Mempool، Bitaps، Blockstream، Multihash، Blockchain Info و Bitupper Explorer می باشد.

اکثر آنها اطلاعات یکسان یا مشابهی را در یک نگاه، با تمرکز بر آخرین Block هایی که به بلاکچین اضافه شده‌اند، و Block هایی که قرار است در آینده اضافه شوند، شامل می‌شوند.

در هر Block، اطلاعاتی در مورد ارتفاع Block، سن Block، پاداش Block، هویت کاربر یا مجموعه کاربرانی که Block را استخراج کرده‌اند، TX (یا لیست تراکنش‌ها) که تعداد تراکنش‌ها در Block را نشان می‌دهد، داده می‌شود و وضعیت معامله یعنی اینکه آیا تراکنش در حال تعلیق است یا تأیید شده است را نشان می دهد.برای کاوش Block ها یا تراکنش های خاص، کاربر Block Explorer باید یک پرس و جوی خاص را وارد کند. معمولاً این TXID یا هش تراکنش یک ترکیب سحرآمیز است که برای شناسایی منحصر به فرد یک تراکنش خاص استفاده می شود. در حالی که Block Explorer زیادی ارائه می شوند، تعداد نسبتا کمی از آنها از SegWit پشتیبانی می کنند، ارتقاء به بلاکچین بیت کوین که در سال 2017 فعال شد. SegWit فعال شد. Block Explorer عبارتند از Bitaps، Apirone، Blockchair، Bitupper، Cryptoid Chainz و Poolin Explorer.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا