Chicago Mercantile Exchange (CME)

Chicago Mercantile Exchange (CME) چیست؟

CME که در ابتدا در سال 1898 با نام “Chicago Butter and Egg Board” تأسیس شد، یکی از مهم ترین صرافی های ایالات متحده است. در سال 1919، صرافی خود را به Chicago Mercantile Exchange (CME) تغییر نام داد و به یک استاندارد در بین معامله گران در کشور تبدیل شد. در ابتدا، معاملات Futures و سهام ارائه شده توسط بورس عمدتاً بر روی صنعت غذا و نوشیدنی متمرکز بود، امروزه CME یک ارائه دهنده پیشرو در بورس است.

از بسیاری جهات، CME یک نیروی انقلابی در بازار سهام آمریکا است. در سال 1961، یکی از اولین صرافی هایی بود که شروع به ارائه Offering Feature کرد. در سال 1972، CME اولین Interest Bond (اوراق قرضه بهره) را در ایالات متحده معرفی کرد و CME اولین صرافی در سال 2000 بود که به یک شرکت تبدیل شد که کاملاً متعلق به سهامداران آن است.

در سال 2007، صرافی Chicago Mercantile Exchange (CME) با هیئت Trade شیکاگو قرارداد ادغامی منعقد کرد که اساساً گروه CME، یکی از بزرگترین مبادلات مالی در سطح جهان را ایجاد کرد. از آن زمان، CME به طور فعال مالکیت جزئی یا کامل را در سایر صرافی‌ها در سراسر ایالات متحده، از جمله بورس کالای نیویورک (NYMEX) و بورس کالا (COMEX) خریداری کرده است. در سال 2010، گروه CME نیز 90 درصد از سهام Dow Jones و شاخص های مالی را به دست آورد، در حالی که در سال 2012، این گروه، هیئت Trade شهر کانزاس را خریداری کرد.

یکی دیگر از اقدامات انقلابی Chicago Mercantile Exchange (CME) در سال 2017 زمانی که بورس کالای شیکاگو شروع به تجارت فعال در معاملات آتی بیت کوین کرد، رخ داد. Trade در معاملات Futures در چندین دهه گذشته افزایش قابل توجهی را از سوی سرمایه گذاران شرکتی و خصوصی تجربه کرده است. هدف گروه CME و همه صرافی‌های شرکت‌کننده در آن فراهم کردن یک محیط منظم و متمرکز با نقدینگی بالا است که در آن سرمایه‌گذاران به راحتی می‌توانند ریسک‌ها را متقبل شوند و نوسانات قیمت دارایی‌های مختلف را مورد ارزیابی قرار دهند.

گروه CME یک بازیگر بزرگ در صنعت Exchange در ایالات متحده است. طبق گزارش های رسمی CME، این شرکت به طور متوسط سالانه حدود 3 میلیارد قرارداد به ارزش تقریباً 1 کوادریلیون دلار انجام می دهد. این باعث می شود گروه CME یکی از قابل اعتمادترین ارائه دهندگان خدمات تبادل در ایالات متحده باشد. موفقیت Chicago Mercantile Exchange (CME) و شرکت های وابسته به آن عمدتاً در این واقعیت نهفته است که این گروه به طور مداوم ابزارها و محصولاتی را که به سرمایه گذاران ارائه می دهد متنوع می کند. یکی از بزرگترین مزیت های CME پلتفرم Globex آن است که در معرفی تجارت الکترونیک در سال 1987 پیشگام بود. با معرفی معاملات Futures ارزهای دیجیتال به جامعه تجارت جهانی، CME پیشگام پذیرش جهانی دارایی در صرافی های سنتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا