Benchmark

Benchmark یعنی چه؟

Benchmark (معیار) یک خط پایه است که به عنوان یک نقطه مرجع عمل می کند. این یک معیار ارزیابی آگاهانه است که در صنعت مالی برای ارزیابی عملکرد یک دارایی خاص یا سبد سرمایه گذاری استفاده می شود. شاخص‌ها که اساساً ابزارهای مالی هستند و برای بازتاب مجموعه‌ای از قیمت‌های بازار فردی یا مجموعه‌ای از نقاط داده استفاده می‌شوند، یکی از محبوب‌ترین انواع Benchmark ها هستند.

برای تعدادی از انواع دارایی ها، مانند اوراق بهادار، اوراق قرضه، سهام و ارزهای رمزنگاری شده، Benchmark های مختلفی توسعه یافته است. شاخص S&P 500، که ارزش بازار 500 شرکت بزرگ آمریکایی را اندازه گیری می کند، یک نمونه محبوب از Benchmark است. یک کمیته واجد شرایط این شرکت ها را بر اساس فرمول وزنی انتخاب می کند.

در دنیای علوم کامپیوتر، معیار (Benchmark) اصطلاحی است که به فرآیند اجرای چندین فرآیند و نرم افزار کامپیوتری برای ارزیابی عملکرد نسبی یک محصول یا خدمات اشاره دارد. بسیاری از ابزارهای سنجش به عنوان نرم افزارهایی تجاری می شوند که به ویژه برای ارزیابی حجم عظیمی از داده ها طراحی شده اند.

Benchmark ها همچنین در زمینه تجزیه و تحلیل کسب و کار به عنوان تکنیکی استفاده می شوند که اغلب شامل اندازه گیری و مقایسه رفتار و عملکرد شرکت در برابر آنچه که مولدترین یا قابل قبول ترین رویه تلقی می شود یا در برابر سایر شرکت های بسیار موفق می شود.

فرآیند Benchmark شامل:

  • برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت
  • جمع آوری اطلاعات در مورد چگونگی دستیابی به اهداف خود و انجام تحقیقات رقبا
  • تجزیه و تحلیل داده ها و تهیه گزارش با برنامه نهایی و مراحل بعدی
  • ارائه تحقیقات خود به کل تیم و عمل به برنامه
  • نظارت بر برنامه در یک دوره کوتاه و طولانی برای بداهه سازی و تنظیم معیارهای عملکرد

چند نمونه از معیارهای محبوب عبارتند از:

Process Benchmarking

این شکل از Benchmark به شما این امکان را می دهد که ببینید چگونه فرآیندهای شما در برابر سایرین موجود در صنعت شما قرار می گیرند. شما می توانید رویه های خود را بهبود بخشید و با نگاه کردن به سایر شرکت ها در این بخش، آنها را مولدتر و مقرون به صرفه تر کنید.

Strategic Benchmarking

Strategic benchmarking، مانند process benchmarking، همه چیز در مورد استفاده از استراتژی های رقبا برای بهبود جنبه های خاصی از سازمان شما است. Strategic benchmarking به استراتژی و چگونگی توسعه آن مربوط می شود که به شما کمک می کند در صنعت خود به صدر جدول برسید.

Performance Benchmarking

این سخت ترین فرآیند برای بهینه سازی است، زیرا مستلزم یادگیری در مورد اندازه گیری ها و رویه های عملکرد رقبا، و همچنین ایجاد تنظیمات برای فرآیندهای سطح پایین در داخل شرکت شما است. در هر شرکتی، معرفی رویه‌های جدید کار دشواری است زیرا نیاز به خرید از سطوح مختلف دارد. Performance benchmarking ممکن است بینش هایی را نشان دهد که اجرای آنها در سازمان بدون استراتژی تحول بلندمدت دشوار است. اینها همچنین ممکن است مؤثرترین و سودآورترین پیشرفت ها برای یک تجارت باشند.

بلاکچین یک الگوی کاربردی غیرمتمرکز برجسته، به ویژه در دنیای مالی و تجارت است. Benchmark روشی محبوب برای مقایسه سیستم‌های استاندارد صنعتی است که با ادامه تکامل فناوری بلاکچین، آن را به طور فزاینده‌ای حیاتی می‌کند.

هنوز تقاضای زیادی برای Benchmark ها در بخش بلاکچین وجود دارد. اینها به طور ایده‌آل مبتنی بر تحقیقات علمی هستند و ممکن است به‌عنوان استانداردهای اندازه‌گیری برای طیف وسیعی از ویژگی‌های بلاکچین، مانند سرعت و مقیاس‌پذیری شبکه، درجه تمرکززدایی، کارایی روش‌های توافقی مختلف، و عملکرد قراردادهای هوشمند مورد استفاده قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا