Annual Percentage Rate (APR)

Annual Percentage Rate (APR) چیست؟

ارزش پولی یا پاداشی که سرمایه گذاران ممکن است با در دسترس قرار دادن توکن های رمزنگاری خود برای وام، با در نظر گرفتن نرخ های بهره و سایر هزینه هایی که وام گیرندگان باید بپردازند، به دست آورند، به عنوان Annual Percentage Rate (APR) نامیده می شود. مشتریان توسط چندین پلتفرم تشویق می‌شوند تا دارایی‌های رمزنگاری خود را با ارائه Annual Percentage Rate (APR) به اشتراک بگذارند. APR منحصر به بهره مرکب است.

برخی از صرافی های ارزهای دیجیتال به شما اجازه نمی دهند coin خود را قرض دهید. با این حال، صرافی هایی که این کار را انجام می دهند، نرخ های متفاوتی را ارائه می دهند. این نرخ‌های بهره بر اساس نوع وام یا ارزی که وام می‌دهید، به‌طور قابل توجهی در نوسان است.

وام های ثابت (Fixed) و انعطاف پذیر (Flexible) دو نوع عمده , وام ارائه شده توسط صرافی ها هستند.

  • Fixed lending شبیه سی دی بانکی است. این پول شما را برای مدت زمان مشخصی، معمولاً هفت تا نود روز، با نرخ ثابت تضمین می کند. مزیت دست نزدن به ارز دیجیتال این است که نرخ بهره بیشتری را پرداخت می کند.
  • Flexible lending به روشی مشابه حساب پس انداز کار می کند. با این حال، در این مورد، شما این امکان را دارید که هر لحظه ارز دیجیتال خود را برداشت کنید. نرخ سود ارائه شده توسط این نوع وام کمتر است.

Binance بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم، گزینه‌های سرمایه‌گذاری متنوعی را از طریق Binance Earn فراهم می‌کند، از جمله تامین مالی Fixed و Flexible.

سرمایه گذاران باید در نظر داشته باشند که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بسیار در نوسان هستند. در نتیجه، میزان بهره ای که به دست می آورید ممکن است متغیر باشد. برنامه‌های وام‌دهی crypto برای آن دسته از سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند coin های خود را برای طولانی‌مدت نگه دارند جذاب است، از این رو درآمد غیرفعال ارزشی را به سبد سهام آنها می‌افزاید. با این حال، هر گونه تغییر در قیمت ارز دیجیتال بر درآمد آنها تأثیر می گذارد. سرمایه‌گذارانی که در برنامه‌های وام ثابت (Fixed) شرکت می‌کنند، می‌توانند انتظار نوسانات در ارزش کیف خود را داشته باشند، زیرا نمی‌توانند coin هایی را که برای مدت زمان مشخصی قفل شده‌اند مبادله کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا