Annual Percentage Yield (APY)

Annual Percentage Yield (APY) چیست؟

Annual Percentage Yield (APY) به معنی بازدهی درصدی سالانه است.

Annual Percentage Yield (APY) به عنوان یک حساب پس انداز ارز دیجیتال شبیه به یک حساب Annual Percentage Rate (APR) عمل می کند. شما می توانید بیت کوین خود (یا یک دارایی رمزنگاری دیگر) را سپرده گذاری کنید و نرخ بازده ثابتی را در یک دوره زمانی خاص دریافت کنید.

Annual Percentage Yield (APY) روشی برای محاسبه مقدار پولی است که در یک حساب بازار پول در طول یک سال به دست آمده است. به بیان دیگر، این تکنیکی است برای ردیابی چگونگی انباشته شدن سود در طول زمان.

به سودی که در وجوه خود به دست می آورید، بهره مرکب گفته می شود.این هم به مبلغ دریافتی از مبلغ اصلی (پولی که به حساب می‌گذارید) و هم از سودی که انباشته شده است اشاره دارد.ترکیب کردن، ایجاد پول را در طول زمان ممکن می کند، به همین دلیل است که ابزاری قوی برای سرمایه گذاری است.این همان سود ساده نیست. اصطلاح “سود ساده” به سودی اطلاق می شود که فقط در سپرده اصلی ایجاد می شود.

اگر شما یک سرمایه گذار رمزنگاری هستید که می خواهید در حین نگهداری از سرمایه گذاری، بازگشت سرمایه داشته باشید، حساب های پس انداز ارزهای دیجیتال با APY ممکن است همان چیزی باشد که به آن نیاز دارید. تعدادی برنامه بازده ارز دیجیتال وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. بنابراین، قبل از ثبت نام در یکی، تحقیقات خود را انجام دهید. عواملی مانند کارمزدها، موانع ورودی، روش کسب سود و انواع دارایی‌های رمزنگاری موجود ممکن است از پلتفرم‌های مختلف متفاوت باشد.

همچنین APY های مقدماتی وجود دارد که صرافی های crypto ارائه می دهند و قبل از سرمایه گذاری در آنها باید مراقب باشید. برخی از این برنامه ها از استراتژی ارائه APY های بالاتر برای جذب مشتریان در ابتدا استفاده می کنند و پس از به دام انداختن تعداد زیادی از مشتریان، نرخ ها را کاهش می دهند.اگر با یک پلتفرم بازده مواجه شدید که APYهای بالایی را ارائه می دهد، مطمئن شوید و اعتبار آن را در جامعه بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا