اخباراخبار بیت کویناخبار جهان

بلاک چین و رمزارز چالشی برای امور مالی

بلاک چین و رمزارز امور مالی را به چالش می‌کشند

به گفته معاون رئیس جمهور نیجریه، بلاک چین و رمزارز امور مالی فعلی را به چالش می‌کشند.

یمی اوسینباجو پتانسیل رمزارز و بلاک چین را مشاهده کرد.

یمی اوسینباجو، معاون رئیس جمهور نیجریه روز جمعه در یک اجلاس اقتصادی درباره بلاک چین و کریپتوکارنسی با مثبت نگری سخنرانی کرد.

اوسینباجو در روز جمعه اجلاس اقتصادی کمیته بانکداران بانک مرکزی نیجریه گفت: «هیچ شکی نیست که به طور کلی فناوری بلاک چین و مخصوصاً کریپتوکارنسی در سال‌های آینده بانکداری سنتی را به چالش خواهد کشید و به نحوی شیوه بانکداری را تغییر خواهد داد که قابل تصور نیست. او گفت، «ما باید برای این تغییر ناگهانی آماده باشیم چرا که ممکن است زودتر از موعد اتفاق بیفتد.»

همچنین معاون رئیس جمهور نیجریه به گستردگی صنعت کریپتوکارنسی اشاره کرد و گفت، «دیفای یا امور مالی غیر متمرکز با استفاده از قراردادهای هوشمند می‌تواند امور مالی سنتی را به چالش بکشد.»

سخنرانی اوسینباجو چند نکته دیگر هم داشت که ویدئوی سخنرانی را در کانال یوتیوب به اشتراک گذاشته است. او همچنین کلیپی ویدئویی منتشر کرد که بعضی از نظراتش را درباره کریپتوکارنسی برجسته کرده است.

او گفت، «نکته‌ای که من سعی دارم آن را بازگو کنم این است که بعضی از تحولات هیجان انگیزی که می‌بینیم به احتیاط و دقت نیاز دارد که توسط مقامات نظارتی به خوبی بیان شده است.»

«ما باید با دانش عمل کنیم نه با ترس. باید مطمئن شویم در موقعیتی هستیم که بتوانیم از مزایای رمزارزها استفاده کنیم و از هر گونه عوارض جانبی منفی یا هر عمل مجرمانه‌ای جلوگیری نماییم که ممکن است در اثر اتخاد یا استفاده از هر یک از این گزینه‌ها به وجود آید.»

این نظرات در تضاد با تحولات اخیر در نیجریه است. در اوایل ماه فوریه، طبق حکمی از سوی بانک مرکزی نیجریه تعاملات بانکی با صرافی‌های رمزارز را ممنوع کرد. همچنین فرماندار نیجریه دارایی‌های رمزنگاری شده را هم غیرقانونی خواند. اخیراً بیت کوین با قیمت قابل توجهی در منطقه معامله شد.

منبع: وبسایت cointelegraph

تاریخ انتشار خبر: 27 فوریه 2021

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx