ethereumاخباراخبار اتریوماخبار بیت کویناخبار جهان

سرمایه گذاری استرالیایی‌ها در کریپتوکارنسی

سرمایه گذاری استرالیایی‌ها در ارزهای رمزنگاری شده

اکثر استرالیایی‌ها به جای طلا و نقره در کریپتوکارنسی سرمایه گذاری می‌کنند.

طبق نظرسنجی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدند که اکثر استرالیایی‌ها به جای طلا و نقره در کریپتوکارنسی سرمایه گذاری می‌کنند.

براساس بررسی‌های انجام شده روی بیش از 2000 سرمایه گذار استرالیایی به این نتیجه رسیدند که کریپتوکارنسی نسبت به طلا و نقره سرمایه گذاری محبوب‌تری است اما هنوز مسیری طولانی در پیش دارد.

این نظرسنجی که در ماه فوریه به نمایندگی از بازارهای بیت کوین انجام شد، نشان داد که 12.6% از سرمایه گذاران استرالیایی دارنده بیت کوین یا سایر ارزهای رمزپایه هستند، در حالی که تنها 12.1% از آن‌ها روی فلزات گرانبها سرمایه گذاری کرده‌اند.

با این حال، بورس اوراق بهادار با داشتن 63.6% سهام مستقیم و 28.8% سرمایه گذاری در صندوق‌های قابل معامله در بورس ارجحیت بیش‌تری دارد. همچنین خرید ملک با 25.8% یکی از سرمایه گذاری‌های محبوب است، در حالی که 18.8% گفته‌اند که روی محصولات سرمایه گذاری کرده‌اند.

سرمایه گذاران کریپتوکارنسی استرالیا طرفدار بیت کوین و اتریوم هستند که 83.2% از آن‌ها بیت کوین و 42% از آنها در اتریوم سرمایه گذاری کرده‌اند و بعد از بیت کوین و اتریوم، ریپل 28.5% ، لایت کوین 18% و بیت کوین کش 12% طرفدار دارد.

این تحقیق نشان داد که تقریباً یک سوم از سرمایه گذاران کریپتوکارنسی اولین سرمایه گذاری خود را پس از سقوط بازار کووید 19 در مارس 2020 انجام داده‌اند. نظرسنجی دیگری از اکتبر 2020 این نظرسنجی را تایید می‌کند و نشان دهنده این است که 39٪ از شرکت کنندگان پس از شیوع همه گیری بیت کوین را جذاب‌تر دانسته‌اند.

علی رغم اینکه ارزهای رمزنگاری شده بسیاری در ماه‌های اخیر به وجود آمدند، 51% از سرمایه گذاران استرالیایی اظهار کردند که به این زودی قصد فروش ندارند و 31% گفتند قصد دارند بعد از حداقل سه سال نگهداری بفروشند. از 49٪ افرادی که به دنبال فروش یا سود هستند، از هر پنج سرمایه گذار یک نفر قصد دارد سرمایه خود را مجدد در کریپتوکارنسی سرمایه گذاری کند.

بزرگ‌ترین جمعیت آماری سرمایه گذاران رمزنگاری استرالیایی یعنی 3/36% از افراد در این نظرسنجی 25 تا 34 ساله بودند و پس از آن افراد 35 تا 44 ساله 30.1% از جمعیت را  تشکیل می‌دادند. آقایان 63% از کل سرمایه گذاران کریپتوکارنسی را تشکیل می‌دهند و از هر چهار نفر یک نفر سالانه بیش از 100.000 دلار درآمد دارد.

کارولین بولر رئیس بازار بیت کوین خاطر نشان کرد که تعداد زیادی از استرالیایی‌های مسن در حال سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده هستند، در دو سال گذشته سرمایه گذارانی که بالای 60 سال سن دارند 10% از مشتریان را تشکیل می‌دهند:

“در 12 ماه گذشته، ما شاهد تغییر جنسیت از مردان 25 تا 45 ساله به گروه سنی بسیار گسترده‌تر هستیم، به ویژه بازنشستگان از جمله افرادی هستند که از سریع‌ترین ابزارهای پیشرفت برای افزایش سرمایه استفاده می‌کنند.”
این تحقیق با سایر نظرسنجی‌ها از جمله یک نظرسنجی در ماه دسامبر مطابقت دارد که نشان داد تقریباً از هر پنج بزرگسال استرالیایی یک نفر در سال 2020 در کریپتوکارنسی سرمایه گذاری کرده است.

منبع: وبسایت cointelegraph

تاریخ انتشار خبر: 26 فوریه 2021

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx