اخباراخبار بیت کوین

هشدار بیل گیتس به خریداران بیت کوین

بیل گیتس به خریداران بیت کوین هشدار می‌دهد: اگر از ایلان ماسک پول کم‌تری دارید مراقب باشید!

بیل گیتس معتقد است هرکس که از ایلان ماسک ،ثروتمندترین فرد جهان، سرمایه و پول کمتری دارد باید مراقب باشد. بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، به خریداران بیت کوین که می‌خواهند استراتژی سرمایه گذاری ایلان ماسک را دنبال کنند هشدار داد. هر لحظه امکان سقوط قیمت بیت کوین وجود دارد. گیتس در گفتگو با امیلی چانگ از بلومبرگ گفت، «ایلان ماسک به تکنیک‌های پیشرفته مدیریت تجارت دسترسی داشت. اما بیش از نیمی از ​​سرمایه گذاران به این تکنیک‌ها دسترسی ندارند.»

وقتی از گیتس درباره حساسیت قیمت بیت کوین نسبت به یک توییت سوال شد، او گفت ایلان ماسک از چنین سقوط‌هایی در بازار مبرا است.

بیل گیتش گفت: «ایلان ثروت بسیار زیادی دارد و همانطور که می‌دانید من نگران بالا یا پایین رفتن قیمت بیت کوین‌های ماسک نیستم.»

روز سه شنبه، پس از گذشت دو هفته از خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین، قیمت بیت کوین 20% کاهش یافت. و قیمت بیت کوین از 58.258 دلار به 46.624 دلار رسید. در همان زمان، تقریباً 400 میلیارد دلار از ارزش سرمایه ارزهای دیجیتال در بازار جهانی کاسته شد.

جالب است بدانید چند ساعت بعد از اینکه ایلان ماسک نظرش را درباره بالا بودن قیمت بیت کوین و اتریوم بیان کرد، قیمت بیت کوین و اتریوم سقوط کرد. مهم نیست این حرفش انتقادی بوده یا قصد انحراف تحقیقات درباره تأثیر ایلان ماسک بر قیمت بازار ارزهای دیجیتال داشته، به هر حال کل بازار درگیر نتیجه حرف‌های ماسک شده است.

گیتس گفت برای سرمایه گذارانی که بودجه زیادی ندارند، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال یک اشتباه کورکورانه است. خوش بین بودن نسبت به حرکت‌های ماسک در بازار ارزهای دیجیتال اشتباه است. ماسک به افرادی که میلیاردر نیستند گفت مراقب باشید. او در ادامه گفت: «معمولاً افرادی به ارزهای دیجیتال تمایل پیدا می‌کنند که پس انداز زیادی ندارند. من شیفته بیت کوین نیستم به همین خاطر می‌توانم به شما بگویم اگر از ماسک پول کم‌تری دارید، باید حتماً مراقب باشید.»

بنیانگذار مایکروسافت با اشاره به ارزهای دیجیتال گفت: «کریپتوکارنسی بازدهی چندانی ندارد و برق زیادی مصرف می‌کند. چیزهای زیادی در جامعه برای سرمایه گذاری وجود دارد که بازدهی بیش‌تری دارند. بیت کوین انرژی زیادی مصرف کرده و تراکنش‌های ناشناس را امکان‌پذیر می‌کند که این تراکنش‌ها برگشت‌پذیر نیستند.»

طبق گفته گیتس، ارزهای دیجیتال لزوما چیز بدی نیستند. اما او معتقد است که معاملات باید کاملاً شفاف، برگشت پذیر و متمرکز باشند. گیتس در ادامه به برخی از کارهای انجام شده با استفاده از ارزهای دیجیتال از زمان شروع همه گیری کووید 19 اشاره کرد. بنیاد گیتس از فناوری بلاک چین برای توزیع وجوه امداد رسانی به شهروندان خود استفاده کرده است.

منبع: وبسایت cointelegraph

تاریخ انتشار خبر: 6 مارس 2021

نوشته های مشابه

1 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx