اخبار

سیستم بانکی دو برابر بیشتر از بیت کوین انرژی مصرف می کند.

طبق تخمین های Galaxy ، میزان مصرف سالانه انرژی بیت کوین 114 TWh است در حالی که صنعت بانکداری هر ساله بیش از 260 TWh مصرف می کند.

سیستم بانکی دو برابر بیشتر از بیت کوین انرژی مصرف می کند.

در میان نگرانی های مداوم در مورد مصرف انرژی بیت کوین (BTC) ، یک مطالعه جدید بیان می کند که سیستم بانکی سنتی انرژی بسیار بیشتری نسبت به شبکه بیت کوین مصرف می کند.

شرکت ارز رمزنگاری شده مایکل نووگراتز ، گلکسی دیجیتال ، روز جمعه گزارشی با عنوان “در مورد مصرف انرژی بیت کوین: رویکرد کمی به یک سوال ذهنی” منتشر کرد که دسترسی منبع باز به روش و محاسبات آن را ارائه می دهد.

این تحقیق که توسط بازوی استخراج Galaxy انجام شده است ، برآورد می کند که مصرف برق سالانه بیت کوین برابر با 113.89 TWh است که شامل انرژی برای تقاضای ماینر ، مصرف برق ماینر ، مصرف انرژی استخر و مصرف برق گره است. طبق برآوردهای Galaxy ، این مقدار حداقل دو برابر کمتر از کل انرژی مصرف شده توسط سیستم بانکی و همچنین صنعت طلا به صورت سالانه است.

سیستم بانکی

منبع: Galaxy Digital

Galaxy Digital Mining اظهار داشت: در حالی که مصرف انرژی بیت کوین با استفاده از ابزارهایی مانند شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج در زمان واقعی شفاف و ردیابی می شود ، ارزیابی استفاده از انرژی در صنعت طلا و سیستم بانکی سنتی چندان ساده نیست.

در این گزارش آمده است: “صنعت بانكداری به طور مستقیم داده های مصرف برق را گزارش نمی كند” و افزود كه سیستم بانكداری خرده فروشی و تجاری به چندین لایه تسویه نیاز دارد ، در حالی كه بیت کوین تسویه حساب نهایی را ارائه می دهد. با توجه به برآورد Galaxy از میزان مصرف برق توسط مراکز داده بانکی ، شعب بانک ، دستگاههای خودپرداز و مراکز داده شبکه کارت ، کل انرژی سالانه مصرف انرژی سیستم بانکی 263.72 TWh در جهان تخمین زده شده است.

به منظور محاسبه مصرف انرژی صنعت طلا ، Galaxy Digital Mining برآورد کل انتشار گازهای گلخانه ای صنعت را در گزارش شورای طلای جهان با عنوان “طلا و تغییرات آب و هوایی: تأثیرات کنونی و آینده” ارائه داده است. همانطور که در این مطالعه تخمین زده شده ، صنعت طلا سالانه تقریباً 240.61 TWh استفاده می کند. گلکسی خاطرنشان کرد: “این برآوردها ممکن است منابع اصلی مصرف انرژی و آلایندگی را که اثرات درجه دوم صنعت طلا هستند مانند انرژی و شدت کربن لاستیک های مورد استفاده در معادن طلا ، حذف کند.”

تحلیل گلکسی دیجیتال در مورد مصرف انرژی بیت کوین در حالی رخ داده است که بازار رمزنگاری عمده ای رخ داده است که به دنبال تصمیم مدیر عامل شرکت تسلا ، الون ماسک برای متوقف کردن پذیرش BTC به عنوان پرداخت برای خرید خودرو به دلیل نگرانی های زیست محیطی رخ داده است. مدیرعامل هفته گذشته در توییتر نوشت: “Cryptocurrency ایده خوبی در بسیاری از سطوح است و ما معتقدیم که آینده امیدوار کننده ای دارد ، اما این نمی تواند هزینه زیادی برای محیط زیست داشته باشد.”

این اقدام ماسک باعث انتقاد گسترده جامعه رمزنگاری شد ، برخی اظهار داشتند که SpaceX مجبور است موشکها را به “انرژی پایدارتر” تبدیل کند تا “مانند یک منافق بزرگ و بدون سرنخ به نظر نرسد.”

بازارهای رمزنگاری پس از آنکه ماسک با اعلامیه خود به توییتر رفت بیش از 500 میلیارد دلار هزینه کرد ، بیت کوین امروز برای اولین بار از اوایل فوریه به زیر 43000 دلار رسید. ظاهراً مدیران اجرایی با اشاره به اینكه تسلا قصد دارد بزودی بیت کوین را از ترازنامه خود بریزد ، فشار بیشتری به بازار وارد كرد.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx