اخباراخبار بیت کوین

احتمال ورود سرمایه گذاران به بازار ارزهای دیجیتال در آینده نزدیک

از هر 5 سرمایه گذار در شرکت‌هایی که رمزارز معامله نمی‌کنند، 1 نفر می‌گوید احتمالاً در آینده وارد معامله می‌شود

نتایج یک نظرسنجی نشان داده است که 22% از سرمایه گذاران نهادی احتمالا در آینده نزدیک ارز دیجیتال خریداری خواهند کرد.

طبق بررسی‌های انجام شده توسط جی پی مورگان، از هر 5 سرمایه گذار در شرکت‌هایی که هنوز وارد معامله در بازار ارزهای دیجیتال نشده‌اند، یک نفر معتقد است که احتمالا در آینده نزدیک شرکت‌شان در این حوزه سرمایه گذاری خواهد کرد.

بررسی بیش از 3400 سرمایه گذار به نمایندگی از 1500 موسسه نشان داد که 11% از سرمایه گذاران در شرکت‌هایی کار می‌کنند که ارزهای دیجیتال معامله یا سرمایه گذاری می‌کنند. درحالیکه 89% اینطور نیستند. به هر حال امیدوار هستیم بیش‌تر موسسات در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

از شرکت کنندگانی که شرکت‌شان در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری یا معامله نمی‌کنند، 22% گفتند احتمالا شرکت‌شان در آینده نزدیک در کریپتوکارنسی سرمایه گذاری خواهد کرد.

درحالیکه برخی از تحلیلکران بیان می‌کنند که خرید مداوم نهادی قیمت بیت کوین را 50000 دلار افزایش می‌دهد اما هنوز تعداد قابل توجهی از سرمایه گذاران نهادی به ارزهای دیجیتال اعتماد ندارند.

بعد نظر آن‌ها را درباره ارزهای دیجیتال پرسیدیم، 14% گفتند باید از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال دوری کرد، درحالیکه 21% باور داشتند سرمایه گذاری در کریپتوکارنسی نوعی ترند زودگذر است. فقط 7% از سرمایه گذاران معتقد بودند ارزهای دیجیتال به یکی از مهم‌ترین دارایی‌ها تبدیل خواهد شد.

این نظرسنجی نشان داد که بیش‌تر موسسات نگران مسائل امنیتی هستند چون 98% از شرکت کنندگان نظرسنجی گفتند که تقلب و کلاهبرداری در دنیای ارزهای دیجیتال شایع است.

به نظر می‌رسد در حال حاضر این مهم‌ترین مانع سرمایه گذاران نهادی است. ماه گذشته دامین وندرویلت رئیس کهکشان دیجیتال به بلومبرگ گفت:

«وقتی ما به گفتگوهای موسسات، مشتریان نهادی و سایر بخش‌ها فکر می‌کنیم به این نتیجه می‌رسیم که اولین مسئله امنیت است و آن‌ها دارایی‌هایی خریداری می‌کنند که امنیت بیش‌تری دارند و بیش‌تر در دسترس هستند.»

اما این دغدغه‌ها مهره‌های بزرگی مثل تسلا و میکرواستراتژی را نگران نمی‌کند چون صاحبان هر دو شرکت در سال 2021 میلیاردها دلار در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کردند. اخیراً در ماه فوریه میکرواستراتژی دارایی بیت کوین خود را تا 27% افزایش داد و تعداد بیت کوین‌های او به 90.531 بیت کوین رسید.

منبع: وبسایت cointelegraph

تاریخ انتشار خبر: 4 مارس 2021

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx