Centralized

Centralized چیست؟

ساختارهای Centralized (متمرکز) برای تصمیم گیری و حفظ عملکرد کل سیستم به یک نقطه مرکزی از قدرت تکیه می کنند.

برخی از نمونه‌های سازمان Centralized ، شرکتی است که از بالا به پایین توسط یک مدیر عامل یا تعداد کمی از مدیران ارشد کنترل می‌شود، یا یک برنامه پرداخت موبایلی که به کاربران اجازه می‌دهد برای یکدیگر پول ارسال کنند، اما کنترل کاملی بر پردازش دارد.

ساختارهای Centralized برعکس ساختارهای Decentralized (غیرمتمرکز) هستند. ساختارهای متمرکز و غیرمتمرکز دو نوع اصلی ساختار Organizational (سازمانی) هستند. هر نوع مزایا و معایب خاص خود را دارد.

Centralized Organizational زنجیره‌ای از فرماندهی روشن و چشم‌اندازی متمرکز دارند که منجر به اجرای سریع و کارآمد تصمیم‌ها می‌شود و جای کمتری برای خطا باقی می‌گذارد. آنها همچنین معمولاً به دلیل تفکیک واضح مسئولیت ها بین بازیگران مختلف مقرون به صرفه تر هستند.

با این حال، ساختارهای Organizational متمرکز بدون جنبه های منفی نیستند، بیشتر آنها به طور طبیعی ناشی از اتکای آنها به یک نقطه مرکزی از اقتدار است که گاهی اوقات می تواند تنها نقطه شکست باشد.

ساختارهای Centralized به دلیل نداشتن افزونگی، که یکی از ویژگی‌های ارگانیک سیستم‌های غیرمتمرکز است، به شدت در برابر هرگونه نقص در اختیارات حاکمیتی خود آسیب‌پذیر هستند، صرف نظر از اینکه این نقص‌ها ناشی از سوء نیت، بی‌کفایتی یا تصادفی باشد.

اگر سیستم پرداخت یک بانک برای مدت طولانی از کار بیفتد، مشتریان آن قادر به انجام هیچ تراکنشی نیستند، در حالی که شبکه‌های غیرمتمرکز مانند بیت‌کوین (BTC) یا اتریوم (ETH) حتی زمانی که یک یا چند nodes کار نمی‌کنند، کاملاً فعال می‌مانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا