Casascius Coin

Casascius Coin چیست؟

Casascius Coin یک واحد فیزیکی بیت کوین است که در طرح‌ها، اندازه‌ها و انواع مختلفی وجود دارد که معمولاً متعلق به کلکسیونرهای خاص است.

Casascius Coin ها که توسط Mike Caldwell در سال 2011 اختراع شد، برخی از اولین نمونه های شناخته شده به اصطلاح “physical bitcoins” هستند، یعنی بیت کوین ذخیره شده در یک ساختار فیزیکی، مانند یک سکه یا میله. Mike Caldwell تا سال 2013 به تولید Casascius Coin ادامه داد، اما به دلیل مداخله شبکه اجرای جرایم مالی (FINCEN) که معتقد بود این فعالیت ممکن است انتقال پول در نظر گرفته شود و از این رو نیاز به مجوز دارد، این عملیات را تعطیل کرد.

Mike در طول پروژه سه ساله خود، در مجموع 27938 سکه و شمش Casascius با ارزش تخمینی 91262.8 بیت کوین ضرب و ارزش افزوده ایجاد کرد. به دلیل تعداد محدود، Casascius Coin ها به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری جذاب در نظر گرفته می شوند و معمولاً بیش از «peel value» خود یعنی مجموع ارز دیجیتال موجود در آنها برتری دارند.

همه Casascius Coin ها حاوی BTC واقعی نیستند. آنها می توانند به صورت loaded یا unloaded بیایند، با unloaded coin فاقد کلید خصوصی که معمولاً برای بازخرید هر بیت کوین مرتبط استفاده می شود.

از زمان ایجاد Casascius Coin، انواع دیگری از بیت‌کوین فیزیکی تحت نام‌های مختلف ظهور کرده‌اند که برخی از آنها عبارتند از: Alitin Mint، Titan Bitcoin، Cryptmint coins، Antana coins، Ravenbit Satoshi coin، CoinedBits و Lealana.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا