Call Options

Call Options چیست؟

Call Options (اختیار خرید)، قراردادهای مالی هستند که به خریدار اختیار خرید سهام، اوراق قرضه، کالا یا سایر دارایی‌ها با قیمتی خاص، اما نه تعهدی، این حق را می‌دهند که همه آنها در یک بازه زمانی خاص اجرا می‌شوند. سهام، اوراق قرضه یا کالا دارایی زیربنایی option contract (اختیار معامله) است.

قیمت معین (specific price) به عنوان قیمت اعتصاب (strike price) شناخته می شود و محدوده زمانی (time frame) که در آن می توان فروش را انجام داد، زمان انقضا (expiration time) نامیده می شود. Call Options را می توان برای حدس و گمان خریداری کرد یا برای اهداف درآمدی فروخت. آنها همچنین می توانند برای استفاده در استراتژی های گسترش یا ترکیبی استفاده شوند.

برای مثال، یک قرارداد Call Options واحد می‌تواند به سرمایه‌گذار این فرصت را بدهد که 50 سهم یک شرکت را به قیمت 10 دلار با مدت زمان انقضا چهار ماهه خریداری کند. سرمایه گذاران می توانند بین تاریخ انقضای چندگانه و قیمت اعتصاب یکی را انتخاب کنند. با افزایش ارزش سهام شرکت، قیمت قرارداد اختیار معامله (option contract) نیز افزایش می یابد.

خریدار Call Options می‌تواند قرارداد را تا تاریخ انقضا نگه دارد، یا انتخاب کند که قرارداد option contract را در هر زمانی قبل از آن به قیمت بازار در آن نقطه از زمان بفروشد. آنها همچنین می توانند منتظر تاریخ انقضا باشند و تحویل 50 سهم سهام را بپذیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا