Bounty

Bounty چیست؟

Crypto Bounty یک مکانیسم پاداش مهم است که پروژه‌های بلاکچین به منظور تضمین موفقیت‌آمیز وظایف خاص مورد نیاز شبکه از آن استفاده می‌کنند. در ابتدا، Bounties به عنوان یک ابزار بازاریابی برای جذب کاربران برای مشارکت در انجام خدمات اعتبار سنجی پروژه های بلاکچین در نظر گرفته شد. امروزه، Bounty ارز دیجیتال به طور قابل توجهی فراتر از هدف یک ابزار بازاریابی ساده توسعه یافته اند.

یکی از اهداف اصلی برنامه جوایز Bounty، ترویج عرضه اولیه کوین (initial coin offering (ICO)) یک توکن است. مانند عرضه‌های عمومی اولیه سنتی، ICOها برای موفقیت باید توجه زیادی را به خود جلب کنند. برنامه‌های پاداش Bounty یک راه عالی برای ایجاد آگاهی و مشارکت برای یک توکن جدید است. روش کار Bounties ساده است. پروژه ای که به دنبال تقویت ICO خود است، یک کمپین تبلیغاتی را اعلام می کند که در آن کاربران اقدامات بازاریابی را انجام می دهند و در ازای آن توکن دریافت می کنند. این اقدامات بازاریابی می تواند هر چیزی باشد، از ارسال یک عکس یا ویدیو برای تبلیغ پروژه گرفته تا انتشار نظرات در انجمن ها و انجمن های آنلاین. در ازای انجام این اقدامات تبلیغاتی، کاربران توکن‌های رایگان یا با تخفیف دریافت می‌کنند.

کمپین‌های جوایز Bounty یک پدیده بزرگ در خلال شوق ICO در سال‌های 2017 و 2018 بود. متأسفانه، این ابزار بازاریابی اغلب توسط پروژه‌های تقلبی به منظور ترویج توکن‌های جعلی استفاده می‌شد. این موضوع باعث شده است که بسیاری از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال نسبت به برنامه های پاداش Bounty محتاط باشند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) برخی از ICOها و برنامه های جوایز Bounty را غیرقانونی دانسته و از آنها به عنوان اثبات تخلف در مقابل دادگاه استفاده کرده است.

علی‌رغم موارد بحث‌برانگیز متعدد، برنامه‌های پاداش Bounty همچنان یک تاکتیک بازاریابی بسیار گسترده برای ترویج توکن‌های جدید است. نه تنها این، برخی از پروژه‌های بلاکچین حتی پس از راه‌اندازی موفقیت‌آمیز توکن، پاداش‌های Bounty را نیز در خود جای می‌دهند. طرح‌های پاداش پس از ICO بر تقویت توسعه پروژه متمرکز شده‌اند. در طول آنها، توسعه دهندگان تشویق می شوند تا کد پروژه را مرور کنند و اشکالات را محدود کنند. علاوه بر این، ممکن است برای خدمات ترجمه با هدف دسترسی بیشتر پروژه در سطح جهانی، جوایز Bounty ارائه شود.

فراوانی برنامه‌های پاداش Bounty ، شخصیت جدیدی را در دنیای ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است، یک شکارچی جایزه ارز دیجیتال (crypto bounty hunter). شکارچیان جایزه (Bounty hunter) افرادی هستند که تعدادی از برنامه های Bounty را دنبال می کنند و به دنبال بهره مندی از همه آنها به طور همزمان هستند. دقیقاً مانند Bounty hunter در Wild West، شکارچیان جایزه crypto همیشه به دنبال برنامه های پاداش پردرآمد هستند و برای دریافت پاداش رقابت می کنند.

حتی با وجود سطح بالای بحث و جدل پیرامون برنامه‌های جوایز Bounty ، این هنوز یک استراتژی بازاریابی است که توسط پروژه‌های ارز دیجیتال استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا