Binary Code

Binary Code چیست؟

Binary Code ابتدایی ترین شکل داده های برنامه نویسی است که رایانه می تواند مستقیماً آن را درک کند. از یک سری 0 و 1 تشکیل شده است که سازماندهی و ساختار یافته است تا بتوان آن را به عنوان بخشی از یک برنامه کامپیوتری بزرگتر دریافت و پردازش کرد. این نتیجه یک فرآیند ترکیب چند فازی است که کد منبع نوشته شده در یک زبان سطح بالا مانند C یا جاوا را به Machine code متناسب با معماری پردازنده ای که برنامه کامپیوتری روی آن اجرا می شود تبدیل می کند. از برخی جهات، می توان آن را به عنوان زبان اصلی رایانه نامید که از کد منبع قابل خواندن توسط انسان تبدیل شده است.

انتقال Binary Code دنباله ای از پالس های الکتریکی است که اعداد، کاراکترها و اعمال را نشان می دهد. عناصری مانند ترانزیستورها (1) یا خاموش (0) می شوند تا پالس ها را ارسال یا متوقف کنند در حالی که ماشینی به نام ساعت پالس های منظم را ارسال می کند. هر عدد اعشاری (0-9) با گروهی از چهار رقم Binary یا bit در Binary Code نشان داده می شود. چهار عمل اصلی حسابی (جمع، تفریق، ضرب و تقسیم) همگی به ترکیبات اعداد Binary تقلیل پذیر هستند که عملیات جبر fundamental Boolean نیز نامیده می شود.

Binary Code فرآیند کار ساده ای دارد. دنباله ای از ارقام Binary digit یا bit ها را به هر کاراکتر یا قالب آموزشی اختصاص می دهد، مانند یک رشته Binary هشت bit که ممکن است هر یک از 256 مقدار ممکن را برای نشان دادن طیف وسیعی از اشیاء نشان دهد. Binary Code ها معمولاً برای تبدیل داده ها از یک فرمت به فرمت دیگر استفاده می شوند، به عنوان مثال تبدیل رشته کاراکتر به رشته bit.

Machine code از مجموعه‌ای از ارقام Binary تشکیل شده است که برای تولید دستورالعمل‌ها ترکیب می‌شوند. Binary تعداد کمی از داده‌ها را نشان می‌دهد که از میان تمام سخت‌افزارها و سیستم‌های نرم‌افزاری پیچیده‌ای که منابع و دارایی‌های داده امروزی را مدیریت می‌کنند، عبور می‌کند، علاوه بر این که اساسی‌ترین شکل کد است. bit کوچکترین واحد داده است و با یک یا صفر بیان می شود. رشته های پیوسته این bit ها کد یا داده هایی را ایجاد می کنند که کامپیوتر رمزگشایی می کند.

Binary Code و binary data جنبه های جذاب دنیای بنیادی فناوری اطلاعات هستند. برای افرادی که در پشت صحنه کار می کنند تا فناوری های کاربر محور امروزی را توسعه دهند که اغلب انواع کدهای کامپیوتری را از کاربران پنهان می کند، آشکارتر است.

بلاکچین یک سیستم distributed ledger شده است که برای ذخیره داده ها استفاده می شود. بر روی یک پایگاه داده دیجیتال قرار دارد و می‌تواند شکل رشته‌ای از Binary bit ها یا یک‌ها و صفرها را به خود بگیرد که می‌توانند توسط رایانه‌ها تجزیه و تحلیل شوند و به متن قابل خواندن برای انسان تبدیل شوند. می توان گفت که Binary Code عنصر اساسی بلاکچین و تمام ارزهای دیجیتالی است که از آن پشتیبانی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا