Bit

Bit چیست؟

Bit اساساً یک واحد اطلاعات در مورد محاسبات است. نام اختصاری binary digit است و یک حالت منطقی را با یکی از دو مقدار ممکن نشان می دهد. این دو مقدار فقط 0 و 1 هستند. Bit ها معمولاً به چند Bit دسته بندی می شوند که byte نامیده می شوند تا داده ها را ذخیره کنند و دستورالعمل های خاصی را اجرا کنند. یک گروه هشت Bit معمولاً به عنوان یک byte تعریف می شود که در آن چهار Bit به عنوان nibble شناخته می شوند.

اکنون، به دلیل کوچک بودن بیت ها، به ندرت با اطلاعات یک Bit کار می کنید و معمولاً در یک گروه هشت نفره جمع می شوند. هنگامی که یک Bit به هشت بیتی گروه بندی می شود، به یک byte تبدیل می شود. یک byte حاوی اطلاعات کافی برای ذخیره یک کاراکتر ASCII است.

از طرف دیگر، یک کیلوبایت 1.024 byte است، زیرا کامپیوترها به جای ریاضی اعشاری از ریاضی binary استفاده می کنند، به این معنی که آنها به این ترتیب دسته بندی می شوند.

فضای ذخیره سازی رایانه و همچنین حافظه، بر حسب megabyte و gigabyte اندازه گیری می شود.

بسیاری از تولید کنندگان هارد دیسک از سیستم های اعداد اعشاری برای تعریف مقدار فضای ذخیره سازی استفاده می کنند و در نتیجه 1 مگابایت به عنوان یک میلیون بایت تعریف می شود، در حالی که 1 گیگابایت به عنوان یک میلیارد بایت تعریف می شود. از آنجایی که یک کامپیوتر از یک سیستم binary استفاده می کند، می تواند متفاوت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا