Ashdraked

Ashdraked چیست؟

اصطلاح “Ashdraked” به دنبال فعالیت های Lord Ashdrake، معامله گر رومانیایی با نام مستعار Bitcoin که در اواسط دهه 2010 مطرح بود، ابداع شد.

Ashdrake یک انسان بدبین در حوزه ارزهای دیجیتال بود. او قاطعانه یک استراتژی کوتاه کردن بیت کوین داشت، یعنی شرط‌بندی بر کاهش ارزش دارایی دیجیتال.

او بین سال‌های 2014 و 2015 موفقیت چشمگیری داشت، دوره‌ای از زیان‌های شدید که در آن بیت‌کوین تقریباً نیمی از ارزش خود را از دست داد، و او به صدای برجسته‌ای تبدیل شد که معامله‌گران را تشویق می‌کرد تا موقعیت‌های کوتاه را اتخاذ کنند. وقتی بیت‌کوین 300 دلار شکست، Lord Ashdrake دوباره ارز را کوتاه کرد، اما این بار بازار به نفع او نبود.

قیمت ها به سرعت افزایش یافت و تنها چند هفته پس از رسیدن به نقطه عطف 300 دلار، 500 دلار را شکست و تقریباً به 600 دلار رسید. Ashdrake به طور انحصاری به داشتن یک موقعیت کوتاه تهاجمی ادامه داد، که در نهایت باعث شد کل سرمایه سرمایه گذاری شده خود را از دست بدهد. Ashdraking همچنان یک نگرانی برای معامله گران است. در سال 2017، Chicago Board Options Exchange (CBOE) اولین صرافی بزرگی بود که به معامله گران فرصت داد تا معاملات آتی بیت کوین را ارائه دهند، یعنی شرط بندی بر روی قیمت بیت کوین بدون نیاز به داشتن هیچ ارز دیجیتالی خودشان.

راه‌اندازی CBOE یک آزمون کلیدی برای بیت‌کوین در نظر گرفته شد، و مطبوعات جریان اصلی مالی که عموماً بدبین هستند، قویاً پیش‌بینی می‌کردند که سرمایه‌گذاران نهادی به طور انبوه موقعیت‌های فروش بزرگ را انتخاب کنند.

این اتفاق نیفتاد، زیرا قیمت‌های آتی در عرض چند ساعت افزایش چشمگیری داشتند. این امر باعث شد که برخی از کارگزاران برجسته مشتریان خود را به طور کامل از گرفتن موقعیت های کوتاه منع کنند زیرا می ترسند که آنها نیز “Ashdraked” شوند. در اکتبر 2020، او مصاحبه ای با وبلاگ نویس zoomerjd انجام داد که در آن به طور گسترده در مورد این حادثه بدنام صحبت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا