Anti-Money Laundering (AML)

Anti-Money Laundering (AML) چیست؟

Anti-Money Laundering (AML) به مجموعه قوانین و مقرراتی اشاره دارد که برای جلوگیری از جابجایی غیرقانونی پول در سراسر جهان وضع شده است. پول شویی Money Laundering به فرآیند پنهان کردن منشأ وجوه نقد (به طور غیرقانونی به دست آمده) از طریق عبور آن از طریق یک توالی معمولاً پیچیده از نقل و انتقالات یا معاملات اشاره دارد. این تراکنش‌ها عموماً قانونی هستند و از این رو علامت گذاری نمی‌شوند، بنابراین به مالک اصلی وجوه نامشروع اجازه می‌دهد از وجوه برای مقاصد قانونی استفاده کند.

AML فعالیت های مجرمانه مانند تجارت کالاهای غیرقانونی (مواد مخدر، کالاهای قاچاق و غیره)، فساد اداری و فرار مالیاتی را هدف قرار می دهد. صراحتاً به روش های پنهان کردن این جنایات و پول به دست آمده از این اعمال می پردازد.

موسسات مالی نقش مهمی در Anti-Money Laundering (AML) دارند. اگر مجرمان نتوانند عواید حاصل از این اعمال غیرقانونی را با موفقیت جابجا کنند، انگیزه ای برای انجام این جرایم نخواهند داشت. بنابراین، مؤسسات مالی ملزم به نظارت بر تراکنش‌ها و سوابق سپرده‌های مشتریان هستند، به‌ویژه زمانی که بزرگ‌تر از حد معمولی به نظر می‌رسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا