منتخب سردبیر

تطبیق تفکرات مردم با تحولات مالی عصر دیجیتال+ چرا کداک ورشکست شد

بررسی تفکرات منسوخ و استناد به منابع نامعتبر

تطبیق با تحولات مالی عصر دیجیتال

برای بررسی تحولات مالی عصر دیجیتال در حوزه رمز ارز ها و ارزهای دیجیتال. بیایید باتفاق مروری بر تاریخ عملکرد دوربین های عکاسی  کداک شروع کنیم:

دوربین های دیجیتال کداک kodak

کداک Eastern Kodak company یک شرکت آمریکایی فعال در حوزه عکاسی است.

برند کداک در دهه های پایانی قرن 20 به دست جورج ایستمن پایه گذاری شد. وی با ارائه روشی موثر برای صنعت عکاسی گامی بزرگ در این حوزه برداشت. وی از حیاط خانه اجاره ای برای شروع کار خود شروع کرد. و در نهایت با گسترش فعالیت و حوزه های جدید کاری چیزی حدود 100 سال، کل بازار را در اختیار داشت.

موفقیتی صد ساله برای تولید و عرضه یک محصول، حقیقتی جز تلاش و پشتکارو مدیریت صحیح را در پی ندارد.

کم کم در کنار کداک به عنوان رقیب قدر، نهال های کوچکی به نام دوربین های دیجیتال، شروع به رشد کردند. و دوربین های دیجیتال با هزاران ایراد ریز و درشت  با فاصله خیلی زیاد از دوربین های کداک به میدان آمدند.

دوربین های دیجیتالی با مشکلاتی مثل سروصدای بالا، سرعت شاتر خیلی پایین، و کند بودن توانایی شرایط رقابت با دوربین های کداک را نداشت. و با دوربین های سابق قابل قیاس نبودند. اما خیلی سریع تمام مشکلات توسط مهندسان برطرف شد و آینده جور دیگری رقم خورد.

در عرض چیزی حدود پنج سال از رونمایی دوربین های دیجیتال،  کداک در سال 2012 اعلام ورشکستگی کرد!

چیزی غریب به صد سال درخشش در آسمان تجارت و شکست در عرض پنج سال دلالت بر چه موضوعی دارد؟

کداک چه چیزی را نادیده گرفت؟ سرعت پیشرفت پدیده ای به نام تکنولوژی چقدر است؟ نادیده گرفتن آن تا چه حد خطرناک است؟

سری به دنیای رمز ارز ها بزنیم، به این فکر کنید که پیش بینی های خودمان بر چه اصولی در حال انجام است؟ با استناد به چه منابعی آینده مالی خود را تحلیل می‌کنید؟

نگاهی به تحولات مالی عصر دیجیتال

 

نگاه افراد به نسخه های فعلی ارزهای دیجیتال و اطلاع از مشکلات ناشی از تازه کار بودن این ارز ها، باعث شده تا  ارزیابی درستی از ارزهای دیجیتال نداشته باشند. و دید تک بعدی نسبت به نواقص، باعث ایجاد ترس ناشی از روایات غلط و تصوری اشتباه مبنی بر اتلاف وقت و انرژی و قیمت های بی ثبات باعث پس زنی و عدم تقبل از سمت خیلی از افراد شود.

این رخداد درست چیزی شبیه به جدی نگرفتن فناوری توسط کمپانی کداک است! اما واقعیت چیزی عکس این مطلب را بازگو می‌کند. نسخه های جدید با سرعتی روز افزون جایگزین نسخه های قدیمی خواهند شد. تاریخ نشان میدهد که این حقیقتی انکار ناپذیر است.

راویان دروغگو

برای تحلیل درست از آینده، باید ببینید اطلاعاتی که دارید به آن استناد میکنید از چه منابعی ناشی شده است. و از همه مهم تر، آن منابع چقدر در آن پروژه ذی‌نفع هستند؟

در دنیای رمز ارزها یکی از ویژگی های مهم و قابل توجه ، حذف واسطه هاست. این واسطه ها چه کسانی هستند؟

توجه داشته باشید که بانک ها و دولت ها به عنوان واسطه های مالی، با درآمد های گزاف از سود ارز های فیزیکی، قاعدتا اجازه نمیدهند که به سادگی جایگاهشان توسط ارزهای دیجیتال تصاحب شود. با پذیرش عمومی که هر روز هم افزایش می یابد این افسار از دست دولت ها و بانک ها خارج خواهد شد.

بانک ها نیز با تبلیغات منفی تمام تلاش خود را می‌کنند تا با چنگ زدن به هر روشی بر ذهنیت مردم در جهت منافع خود، به امید تاثیر در تحولات مالی عصر دیجیتال بگذارد.

درنتیجه

در آینده جانشین بانک ها، انسان ها هستند. به طور مستقیم عملیات مالی خود را مثل وام، سپرده گذاری، دریافت سود و… انجام خواهد شد. پذیرش این واقعیت از سمت انسان ها سرنوشت مالی آنها را رقم میزند. این شما هستید که با آینده نگری درست ویا موضع گیری ها و تعصبات منفی، مشخص میکنید که تحولات مالیتان. در عصر دیجیتال، بر روی سکوی موفقیت می ایستد یا شکست!

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx