اخباراخبار ایران

ایران در استخراج بیت کوین می تواند یک میلیارد دلار درآمد سالانه داشته باشد.

شرکت داده های بلاکچین Elliptic می گوید ، ایران 4.5 درصد از کل استخراج بیت کوین در جهان را تشکیل می دهد.

ایران در استخراج بیت کوین می تواند یک میلیارد دلار درآمد سالانه داشته باشد.

به طور خلاصه

  • طبق یک مطالعه جدید ، 4.5 درصد از استخراج بیت کوین در ایران انجام می شود.
  • نفتی که در غیر این صورت به ایالات متحده فروخته می شد اکنون وارد معادن بیت کوین می شود.
  • این بررسی تخمین می زند سالانه یک میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

بر اساس مطالعه جدید شرکت داده های بلاکچین Elliptic ، ایران 4.5 درصد از کل استخراج بیت کوین را تشکیل می دهد. با نرخ فعلی مصرف برق کشور ، Elliptic تخمین می زند که مزارع استخراج بیت کوین ایران سالانه یک میلیارد دلار درآمد کسب کنند.

نوشته های مشابه

الیپتیک در جمع آوری تخمین خود ، داده های مرکز مالی جایگزین دانشگاه کمبریج و همچنین بیانیه های شرکت تولید ، توزیع و انتقال نیرو تحت کنترل دولت ایران (معروف به توانیر) را بررسی کرد ، که ادعا می کند معدنکاران ایرانی حداکثر 600 مگاوات برق استفاده می کنند.

هنوز هم ، این شرکت اعتراف می کند که “تعیین تعداد بسیار چالش برانگیز است.”

کمبریج آخرین آمار ارقام مربوط به هر کشور را در آوریل 2020 به روز کرد و متوسط سهم ماهانه ایران در مصرف انرژی بیت کوین را 3.82 درصد اعلام کرد. در آن زمان ، قیمت یک بیت کوین حدود 7000 دلار بود – قدرت هش جهانی (یعنی مقدار قدرت محاسبه شده برای استخراج بیت کوین) از آن زمان به همراه قیمت ، افزایش چشمگیری داشته است.

این مطالعه همچنین حاکی از آن است که ایران بیت کوین را به عنوان روشی برای محدود کردن تحریم های آمریکا در مورد صادرات نفت دو برابر کرده است. خروج کمتر گاز از کشور به معنای انرژی ارزان تر برای معادن بیت کوین است ، که نه تنها برای معدنچیان محلی ، بلکه برای شرکت های استخراج معادن چینی که به دنبال فرار از ممنوعیت ها هستند یک چشم انداز جذاب است.

در واقع ، ایران هنوز در سطح بین المللی مقدار زیادی نفت و گاز می فروشد ، این فقط در سطح تولید برق اتفاق می افتد ، نه خود نفت و گاز. در این مطالعه آمده است: “برق مورد استفاده معدنکاران در ایران معادل تقریباً 10 میلیون بشکه نفت خام سالانه برای تولید حدود 4٪ از کل صادرات نفت ایران در سال 2020 نیاز دارد.”

رونق استخراج بیت کوین در ایران همچنین نمونه ای از چگونگی تحریک مکانیسم اجماع اثبات کار بیت کوین در رقابت برای رسیدن به پایین برای انرژی ارزان است. معدنچیان وقتی هزینه کمتری را برای برق می پردازند ، درآمد بیشتری کسب می کنند.

و ارزانترین منابع نیرو آلوده ترین منبع انرژی هستند.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx