منتخب سردبیر

کریپتوکینز چیست؟/کریپتو کینز بازی مبتنی بر بلاک چین

همه چیز در مورد بازی کریپتوکینز

کریپتو کینز CryptoKitties یک بازی در بستر بلاک چین است که در نوع کلکسیونی ارائه شده است. کاربران در این بازی می‌بایست به جمع آوری گربه های انیمیشنی بپردازند. پس از آن قابلیت خرید و فروش این گربه های بامزه با پلتفرم ویژه ای در آن ایجاد شده است.

پس از معرفی این بازی، جذب مخاطب بالا و  محبوبیت سریع میان کاربران پیدا کرد. این محبوبیت به قدری بالا بود که باعث کند شدن شبکه اتریوم شد.

این بازی در مدت زمان بسیار کوتاه توانست گردش مالی بالایی را در تاریخچه عملکردی خود ثبت کند.

هدف ارائه کریپتوکینز

این بازی تنها به هدف پر کردن اوغات فراقت و خلق فضای مفرح ساخته نشده، بلکه اهداف دیگری نظیر کارکرد بلاک چین و بالابردن تراکنش های دارایی های دیجیتال را در نظر داشته است.

با ارائه وایت پیپر کریپتوکینز جهت معرفی آن تمرکز این بازی بر روی پرداخت های مالی عنوان شده است. آنان برای درک درست کاربران از فناوری بلاک چین و انجام تراکنش های مالی در بستر این بازی به معرفی و کاربرد بلاک چین پرداخته اند.

دارایی کریپتوکیت

همان طور که عنوان کردیم برطبق وایت پیپر این بازی تنها هدف تفریح را نداشته بلکه معرفی و درک درست از فناوری بلاک چین توسط کاربران را نیز داراست. کریپتوکیت شباهت زیادی با کوین ارز های دیجیتال دارد. البته لازم به ذکر است که تفاوت های بسیاری هم دارد. در اصل کریپتوکیت یک دارایی است. با این تفاوت که کوین های ارز های دیجیتال با یکدیگزر تفاوت ندارد. یعنی برای مبادله تنها مقدار کومین مورد توجه معامله گران است. و هیچ کس به دنبال دقیقا همان کوین خود با مشخصات خاصی نمیگردد. اما کریپتو کیت ها از هم قابل تفکیک اند. کریپتو کیت ها از ترکیب فنوتایپ و ژنوتایپ نشات گرفته که خود باعث ایجاد چهار میلیون حالت ممکن و منحصر به فرد خواهد شد.

کریپتوکینز بر مبنای اتریوم

کریپتوکینز برای خود به صورت مجزا بلاک چین طراحی نکرده است. این بازی بر روی اتریوم سوار است. به همین دلیل در شروع فعالیت این بازی باعث کند شدن شبکه اتریوم شد. وظیفه ی ساخت و تبادل کریپتوکیتی ها بر عهده قرارداد های هوشمند است. این خود باعث شده تا گروه با مرکز خاصی برای کنترل توکن ها وجود نداشته باش. کیتی ها یا توکن ها به8 صورت غیر متمرکز در دست صاحبان آن ها است.

با این تفاسیر برای نگهداری کیتی ها به کیف پول نیاز داریم. این کوین ها بر روی نسخه ای از کیف پول اتریوم که با مرور گر تحت وب “متامسک” قابل اجرا است. نگهداری میشود.

کریپتوکینز بر روی اتریوم ارائه شده پس بدیهی است که پرداخت های مورد نیاز آن نیز به وسیله اتر قابل انجام باشد.  در ابتدا قابلیت پرداخت های این بازی به وسیله سایر ارز های غیر دیجیتال( پول های معمولی) در این بازی تعبیه نشده است. اما توسعه دهندگان به زودی این قابلیت را در این بازی ایجاد خواهند کرد.

توسعه دهندگان

این بازی پر طرفدار از طرف تیم “آکسیوم ژن” ارائه شده است. این تیم حرفه ای کارنامه درخشانی را از عملکرد های خود دارند. عینک های واقعیت مجازی و فناوری های متفاوت از بلاک چین جزئی از رزومه کاری این تیم است. که در آن بازی کریپتوکینز یکی از نفاط قوت این تیم میباشد.

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx