اخباراخبار قانون گذاری

مالیات ارزهای دیجیتال در کره جنوبی

افزایش تحقیقات کره جنوبی درباره فرار مالیاتی دارندگان ارزهای دیجیتال

مسئولین مالیات ارزهای دیجیتال در کره جنوبی به دنبال افرادی هستند که دارایی دیجیتال خود را پنهان می‌کنند تا از پرداخت مالیات فرار کنند.

خدمات مالیات ملی کره جنوبی برای مبارزه با فرار مالیاتی بیش‌تر تلاش می‌کند و در حال حاضر روی استفاده از ارزهای دیجیتال برای فعالیت‌های غیرقانونی تمرکز کرده است.

نوشته های مشابه

طبق گزارش آژانس مالیاتی کوریا هرالد، بیش از 2.400 فرار مالیاتی ثبت شده که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کردند تا دارایی‌های بیش از 36.6 میلیارد وون (32 میلیون دلار) را از دولت پنهان کنند.

آژانس مالیاتی کوریا هرالد اعلام کرد افرادی را هدف قرار داده که بیش از 10 میلیون وون (8.800 دلار) دارایی دارند. آژانس کوریا هرالد گفت وجه نقد، اوراق قرضه و سایر دارایی‌های پنهان افراد را نیز بررسی خواهد کرد.

شرایط معامله ارزهای دیجیتال در کره جنوبی

در واقع کوریا هرالد قصد دارد درباره افرادی که از مالیات فرار کردند تحقیقات بیش‌تری انجام دهد. آژانس مالیاتی کوریا هرالد به عنوان بخشی از تحقیقاتش، با صرافی ارزهای دیجیتال ارتباط برقرار کرد تا از معاملات مشتریان گزارش دقیق کسب کند. با توجه به قانون گذاری سرسخت ارزهای دیجیتال در کره جنوبی، معاملات ارزهای دیجیتال فقط با حساب‌هایی امکان پذیر است که نام واقعی داشته باشند و به بانک و سایر موسسات مالی متصل باشد.

ممکن است معاملات کره جنوبی به دلیل عدم رعایت قوانین شناسایی مشتری به زودی با مجازات‌های شدیدی روبرو شوند. سیستم عامل‌های بزرگی مثل Bithumb در حال ارتقا پروتکل‌های ضد پولشویی خود هستند.

آژانس کوریا هرالد پس از انتشار گزارش افزایش ناگهانی معاملات ارزهای دیجیتال در کره جنوبی، بیش‌تر روی فرار مالیاتی دارندگان ارزهای دیجیتال تمرکز کرد. طبق گزارشات سابق کوین تلگراف، فعالیت مبادلات ارزهای دیجیتال کره جنوبی از ارقام بازار سهام کره در روز یک شنبه فراتر رفته است.

طبق گزارشات آژانس مالیاتی کوریا هرالد، در 12 ماه گذشته تعداد سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در کره جنوبی بیش از 300 درصد افزایش یافته است. همچنین این افزایش منجر به افزایش هشت برابری در حجم معاملات ارز دیجیتال کشور شده است.

آژانس کوریا هرالد برای سرکوب فرار مالیاتی در مورد افرادی تحقیق کرد که از ارزهای دیجیتال برای فرار از مالیات استفاده می‌کنند.

از طرفی دیگر، دولت برای سود بیش از 2.300 دلار حاصل از معاملات ارزهای دیجیتال، 20 درصد مالیات تعیین کرد که در 1 ژانویه 2022 اجرا می‌شود.

منبع: وبسایت cointelegraph

تاریخ انتشار خبر: 15 مارس 2021

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx