Capitulation

Capitulation چیست؟

Capitulation تصمیم آگاهانه برای فروش تمام یا بخشی از دارایی های خود با ضرر است، زیرا قیمت آنقدر کاهش یافته است که باور نمی کنید می تواند دوباره افزایش یابد. در معنای سنتی کلمه، Capitulation به فرآیند تسلیم قدرت اشاره دارد، اما در امور مالی و تجارت، این اصطلاح معنای متفاوتی پیدا می کند.

به عنوان مثال، معاملات سنتی در بورس ها و معاملات ارزهای دیجیتال با ریسک قابل توجهی همراه است. قیمت ها کاهش می یابد و افزایش می یابد، با این حال، معامله گران به ندرت تضمینی برای سرمایه گذاری آنها دارند. با توجه به این موضوع، سناریویی که در آن سبد سرمایه گذاری شما نیمی از ارزش خود را از دست می دهد، نباید نادیده گرفته شود.

به گفته برخی، تجارت ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت غیرمتمرکز بازار، ریسک بیشتری نیز دارد. بازاری که توسط یک نهاد حاکم مرکزی تنظیم نمی شود، بسیار مستعد دستکاری یا تأثیرات عظیم است و بنابراین، تغییرات در ارزش گذاری توکن های رمزنگاری می تواند قابل توجه باشد. البته، بیشتر ارزهای رمزنگاری شده دارای ارزش ذاتی هستند که آسان نمی توان آن را رد کرد. با این حال، از زمانی که بیت کوین در سال 2009 راه اندازی شد، ما شاهد نه یک و دو زمستان crypto و بازارهای نزولی نبودیم.

با توجه به این نوسانات بالا در بخش ارزهای دیجیتال، تسلیم شدن به احتمال زیاد در معامله گران کریپتو بیشتر است. متأسفانه، گاهی اوقات ارزش توکن‌های crypto به سرعت کاهش می‌یابد و سرمایه‌گذاران به سختی می‌توانند باور کنند که می‌توانند منتظر افت آن باشند و همچنان با سود به فروش برسند. هنگامی که تصمیم گرفته می شود که دارایی باید با زیان فروخته شود، صرف نظر از اینکه چقدر ارزش آن کاهش یافته است، به این حالت Capitulation می گویند.

دو سال گذشته، 2020 و 2021، برای معامله گران ارزهای دیجیتال، به ویژه آنهایی که در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند، سرشار از تغییرات بوده است. در حالی که این توکن در آوریل 2021 به بالاترین حد خود رسید، قیمت آن تنها چند هفته پس از آن به سرعت شروع به کاهش کرد. به دلیل تغییر بزرگ در بازار و عملکرد ضعیف بیت کوین، بسیاری از سرمایه گذاران تصمیم گرفتند که یک poriton یا تمام دارایی های خود در بیت کوین را با ضرر بفروشند. این فروش انبوه توکن های Bitocin منجر به کاهش بیشتر قیمت یک BTC شد. متأسفانه، وقتی تسلیم شدن در سطح جهانی تر اتفاق می افتد، می تواند باعث سقوط بیشتر در قیمت دارایی فروخته شده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا